Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
10. Schweicher Fährturmlauf 2022
list of participants
10. Schweicher Fährturmlauf 2022
list of participants
Bitburger 0,0% Hauptlauf
switch Discipline (Bitburger 0,0% Hauptlauf)
Volksfreund Lucky-Lauf I
Sparkasse Trier Fitnesslauf
Signal Iduna Gesundheitslauf inkl. Walking
Volksfreund Lucky-Lauf II Mädchen
Volksfreund Lucky-Lauf III Jungen
Bitburger 0,0% Hauptlauf
Volksfreund Lucky-Lauf IV Mädchen
Volksfreund Lucky-Lauf V Jungen
Volksfreund Luky-Lauf Mädchen
Volksfreund Lucky-Lauf, Jungen
Allgemeine Information
Zuschauer/Begleitpersonen
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
Bitburger 0,0% Hauptlauf
Lastname
Firstname
M/F
Status
YOB
Startnumber
Nation
Club
Schroth
Tim
1997
DEU
EOSC Offenbach
De Wille
Martin
1989
DEU
Vulkan Läufer
Bot
Tamara
1975
NLD
Fußmann
Matthias
1960
DEU
LT SC Bleialf
Willems
Christian
1977
DEU
St. Anger
Wagner
Matthias
1966
DEU
Westenergie Team 2022
Ney
Mike
1975
LUX
Berwanger
Frank
1971
DEU
Westenergie Team 2022
Metzler
Stephan
1966
DEU
Westenergie Team 2022
Schabio
Peter
1950
DEU
Westenergie Team 2022
Theobald
Marc
1963
LUX
CAE Grevenmacher
Roitzheim
Franz
1962
DEU
LG Vulkaneifel
Dolby
Sandra
1971
USA
VfR Baumholder
Lustig
Cornelia
1989
AUT
Philippi
Udo
1970
DEU
Thomas
Korb
1975
DEU
HartfüßlerTrail e.V.
Knop
Silke
1970
DEU
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Schmidt
Andreas
1967
DEU
T3AM Jorge Sports
Zimon
Lukas
1988
DEU
LT Schweich
Emmerichs
Andrea
1962
DEU
LG Vulkaneifel
Vitali
Nora
1991
LUX
Wagner
Birgit
1973
DEU
Wittlich
Amend
Andreas
1971
DEU
Power and pace
Esch
Bernd
1964
DEU
FRANZELIUS
Peter
1977
DEU
Hartfüssler Trail e. V.
Bömmels
Sabrina
1984
DEU
TuS Fortuna 1884 Saarburg e.V.
Hübner
Monika
1965
DEU
Parksauna Trier
Krämer
Nicolas
1995
DEU
LG Vulkaneifel
Warnke
Jörg
1964
DEU
Brand
Hubert
1961
DEU
Mettlach
Peter
1964
DEU
Lauftreff TuLux
Peters
Hans-Peter
1963
DEU
Prosch
Miriam
1976
DEU
Lauftreff TuLux
Chiesa
Julien
1977
LUX
Haan
Fernand
1962
LUX
Schmitz
Simon
1994
DEU
Tri Post Trier
Pais
Paulo
1978
DEU
Grosch
Anke
1989
DEU
Baumgartner
Fabienne
1998
GER
Krost
Markus
1988
DEU
Scheid
Kristin
1984
DEU
Radünzel
Karl-Heinz
1944
DEU
Polizei SV Trier
Marx
Manfred
1961
DEU
Forster
Michael
1968
DEU
Frank
Sarah
1986
DEU
LT Schweich
Reisdorf
Adrien Siyang
1999
LUX
Schmidt
Antonia
1995
DEU
LAZ Birkenfeld
Dentzer
Marie-Anne
1984
LUX
CA Dudelange
Maurer
Timo
1970
DEU
LTF Theeltal
Quint
Patrick
1991
DEU
Laufen gegen Leiden e.V.
Haas
Armin
1969
DEU
SV Zell
Kremer
Ferdinand
1950
DEU
LT Schweich
Mitscherling
Martin
1962
DEU
Meddys LWT Koblenz
Magiros
Christiane
1964
DEU
Meddys LWT Koblenz
Borgwardt
Stefanie
1988
DEU
LT Schweich
Nospes
Peter
1960
DEU
LG Meulenwald Föhren
Lippert
Sylvia
1960
DEU
Meddys LWT Koblenz
Blum
Susanne
1974
DEU
Meddys LWT Koblenz
Michaelis
Olli
1972
DEU
Meddys LWT Koblenz
Gehlen
Thomas
1987
DEU
LT Schweich
Thill
Maryse
1980
LUX
Kerschenbauer
Werner
1965
AUT
Thome
Gisela
1969
DEU
Spiridon Hochwald e.V.
Kerschenbauer-Reiter
Monika
1960
AUT
Herz
Stefanie
1980
DEU
Steffgen
Marc
1976
DEU
Wollscheid
Nadine
1977
DEU
Fraiture
Jean-Claude
1975
LUX
LT Schweich
Hausmann
Tine
1982
DEU
LT Schweich/ Team getFit
Born
Matthias
1982
DEU
Turbine Tälchen
Zimmer
Katerina
1985
DEU
Turbine Tälchen
Rizán
József
1971
HUN
Cartier
Anne
1977
DEU
TG Konz
Mannerhans
Daniel
1971
DEU
Troes
Sascha
1994
DEU
Milers Colonia
Bambach
Patrick
1967
DEU
LT Schweich
Weber
Adelina
1993
DEU
PHYSIOWERK Wittlich
Steffgen
Tobias
1989
DEU
PHYSIOWERK Wittlich
Quint
Patricia
1990
DEU
PHYSIOWERK Wittlich
Daniel
Quint
1988
DEU
PHYSIOWERK Wittlich
Kloft
Marius
1991
DEU
PHYSIOWERK Wittlich
Schacherer
Anja
1970
DEU
PHYSIOWERK Wittlich
Croeff
Timo
1977
DEU
PHYSIOWERK Wittlich
Briesch
Dieter
1968
DEU
Team Rudemsmännchen
Schumacher
Sara
1994
DEU
LT Schweich
Simon
Sebastian
1981
DEU
Reuther
Patrick
1979
DEU
Reuther
Nadine
1979
DEU
Fink
Christian
1973
DEU
Weber
Peter
1997
DEU
TG Konz
Schumacher
Jens
1969
DEU
TG Konz
Ruhe
Jörg
1964
DEU
TG Konz
Merten
Kai
1979
DEU
TG Konz
Schikowski
Irene
1962
DEU
TG Konz
Schatzinger
Achim
1970
DEU
Juchem
Mathias
1981
DEU
SV Niederwörresbach
Müllers
Martin
1984
DEU
Kappel
Thomas
1985
DEU
Schabo
Vanessa
1989
DEU
Schon
Thomas
1990
DEU
MCV Oberkail