|
Place |
M/F. |
Name |
Pl/Cl |
Class |
|
Startnumber |
Nation |
Club |
Zeit |
|
|
|
|
1. |
1. |
Jeandree J./Kolberg, Zyciora M./Buchwaldt |
1. |
GJu |
|
5 |
|
Team Teletubbie |
00:10:49 |
|
|
|
|
2. |
2. |
Siebenborn M/Tracht, Neumann .F/Plein S. |
1. |
GHe |
|
2 |
|
PSV Wengerohr |
00:10:50 |
|
|
|
|
3. |
3. |
Lauerburg M./Roth T., Dusemund D./Klunk A. |
2. |
GHe |
|
1 |
COC |
SFG Bernkastel-Kues Laufgruppe |
00:10:54 |
|
|
|
|
4. |
4. |
Pauli B,/Schmitt H., Schmitt L. /Bales C. |
1. |
GMi |
|
40 |
D |
Guer Beet |
00:12:10 |
|
|
|
|
5. |
5. |
Ensenmeier L/Jestel, Katschalk /Schäfer R |
2. |
GMi |
|
41 |
D |
Ndrrh. Hupfdohlen & Friends |
00:12:16 |
|
|
|
|
6. |
6. |
Laumers M./Laumers M, Thelen J./Laumers M. |
3. |
GHe |
|
22 |
|
LG Bitburg-Prüm |
00:12:21 |
|
|
|
|
7. |
7. |
Michalski./Zimmer, Reinisch T./Neukirch |
2. |
GJu |
|
9 |
COC |
Realschule Zell 1 (COC) |
00:13:00 |
|
|
|
|
8. |
8. |
Bauer-Kotowski D./Me, Bauer-Kotowski R./Ba |
3. |
GMi |
|
20 |
COC |
TSV Bullay-Alf (COC) |
00:13:17 |
|
|
|
|
9. |
9. |
Haumann H./Bermes, Meyer J. / Von Wirth |
4. |
GHe |
|
46 |
D |
XX |
00:13:20 |
|
|
|
|
10. |
10. |
Stadtfeld A./Binz D., Schmidt J./Mansour B |
3. |
GJu |
|
10 |
COC |
Realschule Zell 2 (COC) |
00:14:11 |
|
|
|
|
11. |
11. |
Gabriel M./Braun W., Haas M./Follmann A. |
4. |
GMi |
|
24 |
|
LG Meulenwald Föhren e.V. |
00:14:13 |
|
|
|
|
12. |
12. |
Staudt A./Staudt E., Marx K./Staudt P. |
1. |
GFa |
|
17 |
|
TV Hermeskeil |
00:14:27 |
|
|
|
|
13. |
13. |
Jeandree P./Simon Z., Simon J./Jeandree M. |
5. |
GHe |
|
4 |
|
Selbstläufer Altenahr |
00:14:36 |
|
|
|
|
14. |
14. |
Westhöfer F./Scherre, Habscheid D./Habsche |
5. |
GMi |
|
16 |
COC |
BSG SpK Mittelmosel-EMH (COC) |
00:14:43 |
|
|
|
|
15. |
15. |
Pütz Y./Roscher K., Roscher M./Hübner S. |
4. |
GJu |
|
35 |
COC |
TuS Kaisersesch (COC) |
00:14:45 |
|
|
|
|
16. |
16. |
Dülfer T./Grün L., Schramm C/Icneer B. |
6. |
GMi |
|
45 |
D |
TRI POST TALENTE |
00:15:05 |
|
|
|
|
17. |
17. |
Stülb K./Eberhard E., Görgen A./Hoffmann B |
6. |
GHe |
|
38 |
COC |
Die rote Gefahr (COC) |
00:15:07 |
|
|
|
|
18. |
18. |
Heisig S./Hilgert S., Schmitz A./Müller K. |
5. |
GJu |
|
11 |
COC |
Realschule Zell 3 (COC) |
00:15:17 |
|
|
|
|
19. |
19. |
Büdinger S./Jansohn, Michels B./Werner N. |
1. |
GFr |
|
13 |
|
Konzer Rennmäuse |
00:15:22 |
|
|
|
|
20. |
20. |
Knauf J./Knauf J., Knauf J./Knauf J. |
2. |
GFa |
|
6 |
|
Schneifelhasen SC Bleialf |
00:15:26 |
|
|
|
|
21. |
21. |
Schmidt D./Weis M., Podceka D./Ebertz N. |
6. |
GJu |
|
14 |
COC |
Soccer Zell (COC) |
00:15:27 |
|
|
|
|
22. |
22. |
Köster M./Henning S., Strzalka C./Simonis |
7. |
GJu |
|
31 |
COC |
IGS Zell 7er Stufenteam (COC) |
00:15:28 |
|
|
|
|
23. |
23. |
Winkelmann T./Schram, Rinnenburger L./Webe |
8. |
GJu |
|
32 |
|
Silvesterlauf-Boys |
00:15:36 |
|
|
|
|
24. |
24. |
Maringer S/Hofmann F, Hegewald K./Andre S. |
7. |
GHe |
|
3 |
COC |
Team Allianz (COC) |
00:15:38 |
|
|
|
|
25. |
25. |
Gödert M./Gödert N., Gödert T./Gödert M. |
9. |
GJu |
|
18 |
|
Die Schlussläufer |
00:15:44 |
|
|
|
|
26. |
26. |
Podrasa F./Gerads B., Katschak A/Schäfer J |
7. |
GMi |
|
42 |
D |
Die Glätteisen |
00:15:48 |
|
|
|
|
27. |
27. |
Welter C./Breser S., Schäfer A./Schäfer M |
8. |
GHe |
|
25 |
|
No Use for a Name |
00:15:49 |
|
|
|
|
28. |
28. |
Reis I. /Schmitz J., Jusetn J./Simonis M. |
10. |
GJu |
|
44 |
D |
Klasse 7c |
00:15:59 |
|
|
|
|
29. |
29. |
Stölb J./Theisen L., Oster N./Thelen L. |
11. |
GJu |
|
15 |
COC |
Zeller D-Jugend-Schneemänner |
00:16:02 |
|
|
|
|
30. |
30. |
Pütz R./Roscher K., Hübner G./Beinlich C |
8. |
GMi |
|
37 |
COC |
TuS Kaisersesch (COC) |
00:16:15 |
|
|
|
|
31. |
31. |
Budinger V./Peifer A, Hulshof J./Fuhrmann |
12. |
GJu |
|
29 |
COC |
IGS Zell 6er Stufenteam (COC) |
00:16:19 |
|
|
|
|
32. |
32. |
Dreis K./Herpel E., Dahmen L. / Önüt E. |
2. |
GFr |
|
43 |
D |
7er Stufenteam II |
00:16:19 |
|
|
|
|
33. |
33. |
Bukowsky E./Malestei, Artemiou C./Adamiszy |
13. |
GJu |
|
30 |
COC |
IGS Zell Klasse 6d (COC) |
00:16:24 |
|
|
|
|
34. |
34. |
Melsheimer P./Fritze, Meißner M./Werling R |
14. |
GJu |
|
21 |
|
TuS Reil |
00:16:31 |
|
|
|
|
35. |
35. |
Scheid L./Wehle K., Meid M./Fuhrmann P. |
15. |
GJu |
|
28 |
COC |
IGS Zell Klasse 6a (COC) |
00:17:00 |
|
|
|
|
36. |
36. |
Breuer E./Hückstädt, Dohr C./Werner I. |
16. |
GJu |
|
12 |
COC |
Die wilden Vier (COC) |
00:17:43 |
|
|
|
|
37. |
37. |
Nickels M./Batz N., Münster J./Müller E. |
17. |
GJu |
|
7 |
COC |
E-Jugend JSG Zell (COC) |
00:18:05 |
|
|
|
|
38. |
38. |
Kaiser H./Bauer J., Ullrich K./Müller E. |
3. |
GFr |
|
19 |
COC |
TSV Bullay-Alf (COC) |
00:18:18 |
|
|
|
|
39. |
39. |
Paraskevopoulos C./H, Sahin D./Clauß M. |
18. |
GJu |
|
8 |
COC |
E-Jugend JSG Zell (COC) |
00:18:29 |
|
|
|
|
40. |
40. |
Ott A./Winkelmann S., Arndt L./Arndt L. |
4. |
GFr |
|
33 |
|
Silvesterlauf-Mädels |
00:20:28 |
|
|
|