Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
36. Int. Trierer Stadtlauf 2019
list of participants
36. Int. Trierer Stadtlauf 2019
list of participants
SWT Firmenlauf
switch Discipline (SWT Firmenlauf)
alwitra 10km Lauf
Hafen Trier Halbmarathon
Sparkassen Publikumslauf
SWT Firmenlauf
TV Jugendlauf Jungen
Wochenspiegel Bambinilauf
TV Jugendlauf Mädchen
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
SWT Firmenlauf
Lastname
Firstname
M/F
YOB
Startnumber
Nation
Club
Zoske
Christian
1985
4440
DEU
Schoenergie - Mission Sunshine
Schöller
Gerd
1987
4441
DEU
Schoenergie - Mission Sunshine
Schöller
Laura
1989
4442
DEU
Schoenergie - Mission Sunshine
Schöller
Bernd
1987
4443
DEU
Schoenergie - Mission Sunshine
Klotsche
Michael
1983
4444
DEU
Schoenergie - Mission Sunshine
Daniel
Ingo
1973
4445
DEU
Schoenergie - Mission Sunshine
Monzel
Martina
1979
4446
DEU
Schoenergie - Mission Sunshine
Haas
Marion
1963
4447
DEU
Schoenergie - Mission Sunshine
Nabakowski
Frank
1967
4102
DEU
Doneck Euroflex S.A.
Grün
Michael
1968
4162
DEU
Golav Engineering GmbH
Portner
Thomas
1971
4163
DEU
Golav Engineering GmbH
Acar
Sidar
1995
4558
DEU
Universität Trier
Aldemir
Geriya
1995
4559
DEU
Universität Trier
Matthias
Mike
1983
4749
DEU
Kirchen
Daniela
1982
4709
DEU
Malerbetrieb Geittner GmbH
Kirsch
Stefanie
1989
4742
DEU
Vet-Concept
Engel
Ewald
1967
4739
DEU
servior Un der Sauer
Marzi
Marco
1977
4720
DEU
JT International Germany GmbH
Klasen
Hans
1958
4006
DEU
ART
Ludes
Lisa
1991
4007
DEU
ART
Blau
Lina Marie
1996
4008
DEU
ART
Peters
Dietmar
1972
4009
DEU
ART
Heinz
Gerald
1964
4010
DEU
ART
Feilen
Tanja
1978
4011
DEU
ART
Regnery
Klaus-Peter
1976
4012
DEU
ART
Lauer
Heidemarie
1966
4013
DEU
ART
Brixius
Volker
1980
4014
DEU
ART
Mildenberger
Christian
1982
4015
DEU
ART
Feiler
Michael
1991
4016
DEU
ART
Franzen
Katrin
1974
4489
DEU
Stadtverwaltung Trier
Jäckels
Nicole
1983
4490
DEU
Stadtverwaltung Trier
Wagner
Gisela
1972
4491
DEU
Stadtverwaltung Trier
Hallerbach
Bert
1964
4528
DEU
T.I.P: Biehl & Partner
Biehl
Eberhard
1953
4529
DEU
T.I.P: Biehl & Partner
Treinen
Nadine
1997
4530
DEU
T.I.P: Biehl & Partner
Treinen
Kathrina
1998
4531
DEU
T.I.P: Biehl & Partner
Kaufmann
Tanja
1976
4532
DEU
T.I.P: Biehl & Partner
Baum
Nikola
1980
4533
DEU
T.I.P: Biehl & Partner
Eckfeld
Thomas
1992
4534
DEU
T.I.P: Biehl & Partner
Neickum
Alexander
1983
4268
DEU
Katholische KiTa gGmbH Trier
Mohr
Fabian
1995
4269
DEU
Katholische KiTa gGmbH Trier
Hein
Christoph
1968
4270
DEU
Katholische KiTa gGmbH Trier
Sieren
Monika
1966
4271
DEU
Katholische KiTa gGmbH Trier
Müller
Anna-Lisa
1991
4272
DEU
Katholische KiTa gGmbH Trier
Braun
Rolf
1964
4293
DEU
Klinikum Mutterhaus Trier
Petto
Cornelia
1967
4294
DEU
Klinikum Mutterhaus Trier
Morbach
Lisa
1993
4295
DEU
Klinikum Mutterhaus Trier
Schneider
Torben
1991
4296
DEU
Klinikum Mutterhaus Trier
Palussek
Katharina
1987
4346
DEU
Lebenshilfe Trier e.V.
Schuster
Kristina
1988
4347
DEU
Lebenshilfe Trier e.V.
Ney
Norbert
1962
4348
DEU
Lebenshilfe Trier e.V.
Lahme
Bernhard
1973
4349
DEU
Lebenshilfe Trier e.V.
Gerhard
Christopher
1994
4539
DEU
Team GVE-HS Trier
Heinzelmann
Mayline
1995
4540
DEU
Team GVE-HS Trier
Binczyk
Julian
1992
4541
DEU
Team GVE-HS Trier
Schür
Johannes
1993
4542
DEU
Team GVE-HS Trier
Lamberty
Adrian
1991
4543
DEU
Team GVE-HS Trier
Lorse
Benedikt
1992
4544
DEU
Team GVE-HS Trier
Brand
Tobias
1992
4545
DEU
Team GVE-HS Trier
Kirch
Johannes
1991
4546
DEU
Team GVE-HS Trier
Trinkaus
Fabian
1994
4547
DEU
Team GVE-HS Trier
Sandherr
Rabea
1995
4548
DEU
Team GVE-HS Trier
Endres
Lukas
1996
4549
DEU
Team GVE-HS Trier
Schimek
Katharina
1990
4550
DEU
Team GVE-HS Trier
Lehnen
Selina
1995
4499
DEU
SWT
Hubert
Michele
1987
4500
DEU
SWT
Maxheim
Astrid
1973
4501
DEU
SWT
Michels
Tanja
1974
4502
DEU
SWT
Otten
Andrea
1964
4503
DEU
SWT
Thomas
Nina
1995
4504
DEU
SWT
Wincher
Dagmar
1978
4505
DEU
SWT
Faber
Andreas
1986
4506
DEU
SWT
Finkelgruen
Patrik
1998
4507
DEU
SWT
Grasmück
Carsten
1977
4508
DEU
SWT
Haeber
Marius
1994
4509
DEU
SWT
Janzen-Barthen
Samuel
2002
4510
DEU
SWT
Klein
Robin
1999
4511
DEU
SWT
Kreusel
Gunnar
1979
4512
DEU
SWT
Meyer
Yannick
2002
4513
DEU
SWT
Michels
Jörg
1978
4514
DEU
SWT
Müller
Bernd
1987
4515
DEU
SWT
Müller
Maximilian
1996
4516
DEU
SWT
Rößler
Winfried
1961
4517
DEU
SWT
Schleimer
Wolfgang
1989
4518
DEU
SWT
Schmitt
Stefan
1983
4519
DEU
SWT
Schneider
Günter
1964
4520
DEU
SWT
Schwind
Franz
1959
4521
DEU
SWT
Winkel
Richard
1971
4522
DEU
SWT
Wirschem
Kurt
1961
4523
DEU
SWT
Alexander
Pchalek
1990
4524
DEU
SWT
Laux
Lukas
1997
4525
DEU
SWT
Brossette
Jörg
1970
4526
DEU
SWT
Hoeller
Sigrid
1966
4527
DEU
SWT
Wohl
Gerrit
1994
4721
DEU
VDE Bezirk Trier e.V.
Duffner
Niclas
1990
4730
DEU
die Johanniter
Landmann
Anne
1966
5973
DEU
Mutterhaus
Bamberg
Stella
1987
4718
DEU
Doneck Euroflex S.A.
Prinz
Thea
2000
4672
DEU
LG Meulenwald Föhren
Rosenthal
Elke
1968
4588
DEU
FC Deutsche Post
Steinbeck
Carmen
1967
4589
DEU
FC Deutsche Post