Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
28. Int. Oberweiser Volkslauf 2019
list of participants
28. Int. Oberweiser Volkslauf 2019
list of participants
Jedermannlauf 5km
switch Discipline (Jedermannlauf 5km)
Bambililauf 400m
Kinderlauf MK/WK U8 - U12 1400m
Jugendlauf MJ/WJ U14-U16, 2100m
Jedermannlauf 5km
Walking 5km
Bitburger 0,0% Hauptlauf
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
Jedermannlauf 5km
Lastname
Firstname
M/F
YOB
Startnumber
Nation
Club
Kuhl
Nadja
1985
601
DEU
TV -Bitburg
Feola
Michele
1965
704
ITA
LG Langsur
Mohr
Günter
1962
602
DEU
Otten
Arnold
1943
603
DEU
LGV Gerolstein
Baulig
Robin
1995
692
DEU
Nunner
Maria
1950
604
DEU
Sportaktiv Baltmannsweiler
Stach
Harald
1953
605
DEU
LG Meulenwald Föhren
Bruns
Hilde
1966
606
DEU
LG Langsur
Hurt
Michael
1961
607
DEU
LG Langsur
Lichter
Leo
1951
608
DEU
Die Eifelläufer
Lehnertz
Jürgen
1962
609
DEU
Schäfer
Karl Heinz
1948
610
DEU
Der TV bewegt!
Haas
Anja
1968
611
DEU
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Peters
Bettina
1977
612
DEU
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Pick
Jonas
1999
663
D
SG Oberweis/Bettingen
Engel-Himpler
Andrea
1968
613
DEU
SV Oberweis
Bollig
Emma
2007
614
DEU
SV Oberweis
Spartz
Loni
2005
615
DEU
SV Oberweis
Bourgeois
Jacqueline
2003
616
DEU
SV Oberweis
Zehren
Anna
2007
617
DEU
SV Oberweis
Weyandt
Medina
2005
618
DEU
SV Oberweis
Reche
Emily
2007
619
DEU
SV Oberweis
Hens
Simone
1965
620
DEU
Mitläufer Müllenbach
Hens
Laura
1994
621
DEU
Mitläufer Müllenbach
Krämer
Johannes
2003
622
DEU
SV Neuheilenbach
Horper
Norbert
1972
623
DEU
Vfl Neidenbach
Horper
Annika
2002
624
DEU
TV -Bitburg
Biegel
Diana
1982
625
DEU
LT Welschbillig e.V.
Krämer
Philipp
2009
626
DEU
SV Neuheilenbach
Engels
Uwe
1957
627
DEU
Team Gesundlauf Vulkaneifel
Pösiger
Anja
1982
628
DEU
Team Gesundlauf Vulkaneifel
Baars
Christiane
1984
629
DEU
LG Daleiden
Lutgen
Gitta
1963
630
DEU
LG Daleiden
Barten
Josefa
1959
631
DEU
LT Büdlich-Breit-Naurath
Kletke
Ernst
1966
632
DEU
TG Konz
Remlinger
Moritz
1998
633
DEU
TG Konz
Thul
Tobias
1999
634
DEU
TG Konz
Bruckmann
Andrea
1993
635
DEU
TG Konz
Schöben
Silvia
1977
636
DEU
Die Eifelläufer
Kirst
Torben
1976
637
DEU
Team Zeppelin Mülheim
Schäfer
Karl-Heinz
1948
638
DEU
Löwe
Susanne
1971
639
DEU
Der TV bewegt!
Thomas
Rita
1973
640
DEU
Föhr
Gisela
1974
641
DEU
TV Bitburg Handball
Föhr
Luis
2008
642
DEU
TV Bitburg Handball
Müller
Bianca
1982
643
DEU
-
Ludwig
Moritz
2002
655
D
SG Oberweis/Bettingen
Thielmann
Dominik
1994
658
D
SG Oberweis/Bettingen
Gemmel
Antonia
1974
644
DEU
Stocky
Jörg
1979
645
DEU
Fandel
Wolfgang
1969
646
DEU
Triteam Eifelgold / #rheinlauf
Mohnen
Kerstin
1976
647
DEU
DJK Dockendorf Ingendorf
Schares
Katja
1979
648
DEU
DJK Dockendorf Ingendorf
Müller
Kevin
1991
667
D
SG Oberweis/Bettingen
Berke
Martin
1963
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
Neyses
Jürgen
1977
701
DEU
Neyses
Max
2009
680
DEU
Neyses
Anni
2009
681
DEU
Stolz
Vera
1988
DEU
Kneip
Helga
1970
690
DEU
SV Oberweis
Schwarz
Stephanie
1976
694
DEU
Drauden
Christine
1974
689
DEU
Team Gesundlauf Vulkaneifel
Bouillon
Karsten
1972
684
DEU
Team Gesundlauf Vulkaneifel
695
Läufer
2010
695
D
Bales
Christian
1993
662
D
SG Oberweis/Bettingen
Bales
Johannes
1994
670
D
SG Oberweis/Bettingen
Bales
Luca
2004
671
D
SG Oberweis/Bettingen
Berke
Martin
1963
708
D
LG HSC Gamlen RSC Untermosel
Eichner
Luca
2000
666
D
SG Oberweis/Bettingen
Enders
Johannes
1991
659
D
SG Oberweis/Bettingen
Engel
Giovanna
2009
705
LUX
TG Konz
Etscheidt
Eckard
1959
687
D
LG Kammerwald
Friedrich
Marcel
1995
661
D
SG Oberweis/Bettingen
Gillenkirch
Noah
2005
683
DEU
SV Neuheilenbach
Gindorf
Damian
1994
707
D
Hamper
Martin
1997
688
DEU
Heck
Annika
2006
649
D
SG Oberweis/Bettingen
Heck
Christian
1971
650
D
SG Oberweis/Bettingen
Heck
Tanja
1972
651
D
SG Oberweis/Bettingen
Heidemann
Gaby
1972
686
D
SV Wolsfeld
Horper
Michael
2005
682
D
JSG Neidenbach
Husinger
Carola
1975
652
D
SG Oberweis/Bettingen
Ixfeld
Nina
2001
653
D
SG Oberweis/Bettingen
Klaas
Felix
2002
654
D
SG Oberweis/Bettingen
Kohl
Gleda
2008
673
DEU
Kohl
Peter
1966
691
DEU
Kohl
Silja
1969
674
DEU
Kohlhaas
Simon
1992
669
D
SG Oberweis/Bettingen
Lehnen
Simon
1988
660
D
SG Oberweis/Bettingen
Malambre
Brigitte
1956
703
D
TV Bitburg
Meier-Prümm
Ralf
1970
693
D
MEIERS
JONA
2006
677
DEU
SV Schleid
Neyses
Nico
2003
656
D
SG Oberweis/Bettingen
Nospes
Peter
1960
706
DEU
LG Meulenwald Föhren
Oberrecht
Jochen
1951
678
DEU
Oeffling
Florian
2006
676
DEU
SV Schleid
Resch
Michael
2006
675
DEU
SV Schleid
Reuter
Leander
2007
685
DEU
Roth
Fabio
2004
672
D
SG Oberweis/Bettingen
Schwarz
Dirk
1974
679
DEU