Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
22. Maare-Mosel-Lauf 2019
list of participants
22. Maare-Mosel-Lauf 2019
list of participants
Bambinilauf 300 m
switch Discipline (Bambinilauf 300 m)
Halbmarathon 21.200 m
10 km Lauf
6 km Jedermann- u. Jugendlauf
Walking und Nordic Walking 6000 m
800 m Mädchen
800 m Jungen Schüler
1600 m Schüler A/B
Bambinilauf 300 m
GesundLand Strecke 7000 m
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
Bambinilauf 300 m
Filter (click to remove it):
Gender: m
[x]
Lastname
Firstname
M/F
Startnumber
Nation
Club
Teusch
Paul
10
DEU
Silvesterlauf Trier e.V.
Wagner
Noah
13
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Hubbert
Marlon
16
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Becker
Moritz
18
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Müller
Maximilian
19
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Speth
Marcel
21
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Alyounes
Ali
23
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Ziegler
Yannick
25
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Schmitz
Eliah
31
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Schmitz
Matheo
32
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Arends
Levi
34
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Zenzen
Mats
36
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Thomas
Lorenz
37
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Bonaventura
Leonardo
38
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Bartlett
Aedan
39
DEU
TG Konz
Gärtner
Lian
40
DEU
Tus 05 Daun Handball
Daniels
Teo
41
DEU
Tus 05 Daun Handball
Werbinsky
Noah
42
DEU
Tus 05 Daun Handball
Krahl
Benjamin
43
DEU
Tus 05 Daun Handball
Zucaro
Aurelio
52
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Zucaro
Gabriel
53
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Homann
Robert
54
DEU
Hamsterradläufer
Grohsmann
Tim
56
DEU
Elektro Grohsmann
Laskowski
Jakob
57
DEU
Integrative KiTa Daun
Schenk
Florian
66
DEU
Kita Kleines Kylltal Oberstadt
Schäfer
Nico
67
DEU
Kita Kleines Kylltal Oberstadt
Batzios
Finn
70
DEU
Kita Kleines Kylltal Oberstadt
Schmitt
Jannis
71
DEU
Kita Kleines Kylltal Oberstadt
Braun
Tim
72
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Lenerz
Simon
74
DEU
SC Blau-Weiß Schalkenmehren
Labonte
Carlo
76
DEU
Adriani
Nils
77
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Binz
Mateo
78
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Böhm
Paul
79
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Krest
Leon
81
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Sartoris
Max
84
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Saxler
Liam
85
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Steffes
Erik
88
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Thommes
Hendrik
90
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Tomasettig
Luca
91
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Zimmer
Paul
93
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Zimmer
Finn
94
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Simonis
Fabian
95
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Shahin
Mohammad
122
DEU
FamilienkiTa Emmaus
Thommes
Jens
121
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Durchdewald
Hannes
120
DEU
Kita Arche Noah Strohn
Bost
Bela
98
DEZ
Kita Pfiffikus Dockweiler
Hadamus
Ben
101
DEU
Kita Pfiffikus Dockweiler
Probst
Fabian
103
DEU
Kita Pfiffikus Dockweiler
Hunz
Jakob
100
DEU
Kita Pfiffikus Dockweiler
Müller
Finn
106
DEU
Kita Pfiffikus Dockweiler
Schröder
Marlon
110
DEU
Kita Pfiffikus Dockweiler
Schäfer
Max
112
DEU
Kita Pfiffikus Dockweiler
Schmitz
Simon
113
DEU
Kita Pfiffikus Dockweiler
Schmitz
Elias
114
DEU
Kita Pfiffikus Dockweiler
Schneider
Tim
116
DEU
Kita Pfiffikus Dockweiler
Wollenweber
Noel
119
DEU
Kita Pfiffikus Dockweiler
Bettendorf
Nico
LUX
LG Langsur
Schömer
Leon
134
DEU
Kita Dockweiler
Kober
Gabriel
902
DEU
Kita Oberstadtfeld
Ponce reyes
Cian
128
DEU
Lenarz
Janosch
133
DEU
Integrative Kita Daun
Shahin
Mohamed
135
DEU
Krahl
Benjamin
132
DEU
Kita Arche Noah Strohn