Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
16. Deifferdenger Chreschtlaf 2019
list of participants
16. Deifferdenger Chreschtlaf 2019
list of participants
10.000m ENDURO
switch Discipline (10.000m ENDURO)
500m Bambini
1.000m Kids RACE
4.800m SHORTY
10.000m ENDURO
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
10.000m ENDURO
Lastname
Firstname
M/F
YOB
Startnumber
Nation
Club
BOMBLED
David
1968
101
LUX
VALES
Paulo
1973
102
LUX
Roncin
Ronan
1993
10010
FRA
Tison
Bernadette
1963
103
BEL
CHORFI
SALAHEDDINE
1997
104
MAR
AHMA
Apel-Scholer
Sally
1984
105
LUX
Scholer
Joshua
1995
235
LUX
Groupe cyno CGDIS
Braun
Lee
1989
246
LUX
FatBettyRun
Chorfi
SALAH EDDINE
1997
10013
MAR
CASABLNCA
Centeno
Marcio
1978
106
POR
SIMOES
ARTUR
1981
107
LUX
Zahlen
Jacques
1990
108
LUX
Klonski
Luc
1978
109
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Decker
Yolande
1971
110
LUX
Muppeband
Etienne
Victoria
1997
111
FRA
Crocenzi
Jeff
1979
112
LUX
Hessel
Kristin
1989
113
DEU
Nottolini
Claudio
1992
114
LUX
Dentzer
Anne-Marie
1984
115
LUX
Cadudelange
Schramm Do Carmo
Christian
1980
116
DEU
De Araújo Folgado
Francisco António
1972
117
POR
Familia Folgado
Dias De Matos Folgado
Maria José
1976
118
POR
Familia Folgado
Matos Folgado
Fernanda Marta
2005
119
POR
Familia Folgado
Venturelli
Francesca
1987
120
LUS
Di Bernardo
Gino
1972
121
LUX
Fisch
Jan
1989
122
LUX
BCEE
Ney
Mike
1975
123
LUX
Kettel
Rina
1965
10014
LUX
Pesch
Greta
1963
10015
LUX
Greene
Kelly
1994
124
LUX
Greene
Helen
1967
125
LUX
Corrillon
Nathalie
1972
255
BEL
JCPMF
Murru
Christiane
1963
126
BEL
Gomes
Celeste
1973
127
POR
Gomes
Alexandre
2005
128
POR
Figueiredo
Manuela
1963
129
POR
Freitas
Fatima
1962
130
POR
Ferreira
Ermelinda
1978
131
POR
Duarte
Virginia
1978
132
POR
PAN
Ning Sheng
1992
133
LUX
Reuter
Nathalie
1981
134
LUX
Herpin
Norbert
1982
135
FRA
Olivier
Bechet
1975
136
BEL
Aurelie
Dolfini
1979
137
BEL
Franssens
Sophie
1961
138
BEL
Pletschette
Sandy
1982
10017
LUX
Sprangschlass LU
Stucchi
Jonathan
1983
139
LUX
A.S. Douanes
GLOD
Michel Patrick (Paddy)
1970
140
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Schenk
Francis
1958
141
LUX
Dass mir egal
Czekanowicz
Laura
1996
142
LUX
Dass mir egal
CHOPIN
Maxime
1992
143
FRA
BURY
Quantilien
1992
144
FRA
VALES
Mick
2005
145
LUX
Malget
Tom
1984
146
LUX
Gantrel
Pascale
1982
147
LUX
Koob
Michel
1948
148
LUX
Spiridon 08
Moreira
Nazaré
1990
149
LUX
Klein
Charlie Jack Jo
1990
150
LUX
LC Maaart
Klein
Jo Baba Tun
1993
151
LUX
LC Maaart
SOUSA
Quitéria
1980
152
LUX
DE SOUSA
Rui
1977
153
LUX
BORGES
Toni
1978
154
POR
STANOWSKI
Coralie
1997
155
LUX
Joe
Heinz
1979
156
LUX
AS Douanes Luxembourg
Agostinho
Ramos
1972
157
POR
Martins
Maria
1974
158
FRA
Vereckt
Jef
1972
159
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Rouis
Myriam
1982
160
FRA
SPIRIDON08 Letzebuerg
Jo
Kasel
2000
161
LUX
Steil
Thomas
1962
10018
DEU
LG Langsur
Bonert
Gilles
1992
162
LUX
Trilux
GASLARD
Fabrice
1973
163
FRA
GASLARD
Nancy
1973
164
FRA
KOSER
Carla
1971
165
LUX
Pink Ladies
BALTAZAR
Ana
1974
166
PRT
Pink Ladies
Ciron
Olivier
1976
167
FRA
Van der Poel
Paul
1965
168
LUX
Paulus
Astrid
1965
169
DEU
Mertes
Steffi
1968
170
DEU
DAX- BELARDI
CLAUDIA
1968
171
LUX
ING Luxembourg
Servais
Natasha
1983
244
LUX
Mich
Da silva
1981
172
LUX
Dass mir egal
Huberty
Sandra
1980
173
LUX
Celtic Diekirch
Conter
Yannick
1987
257
LUX
Äischdallleefer
Silva
Hugo
1977
174
PT
Silva
Helder
1989
175
PT
Cabral Semedo
Jairson
1991
10021
LUX
Pit
Gillen
1992
176
LUX
Lafclub Police
Fellerich
Guy
1973
177
LUX
Decathlon Arlon Runners
Wirtz
Pierre
1967
178
LUX
Red Star Merl
Feltgen
Pierrot
1955
179
LUX
SpeciaL Olympics Luxembourg
Kontz
Ronny
1991
180
LUX
SpeciaL Olympics Luxembourg
Zarotti
Francesco
1983
181
LUX
SpeciaL Olympics Luxembourg
Bruns
Hilde
1966
182
DEU
LG Langsur
Feola
Michele
1965
183
ITA
LG Langsur
Eicher
Sonja
1972
184
LUX
Capa Ettelbruck
Scheer
Pascal
1976
185
LUX
Capa Ettelbruck
Muller
Lex
1959
186
LUX
Amicale Post Luxembourg
Malheiro
Marcia
1979
187
POR
Wirtz
Michel
1972
188
LUX
UC Pétange