Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Results: Musel´s Laf 2022
5 km Lauf
Musel´s Laf 2022
Results
5 km Lauf
switch Discipline:
5 km Lauf
5 km Lauf
Kinderlauf
3 Länder Semi
Download complete list
further result to download
3 Länder Semi Split.pdf
back to overview
Filter (click to remove it):
Gender: f
[x]
Place
M/F.
Name
Pl/Cl
Class
Startnumber
Nation
Club
Zeit
1.
5.
1.
Vernygor, Tetyana
1.
W35
1083
UKR
00:18:30
2.
6.
2.
Bisetegen, Tekuam
2.
W35
1081
ETH
00:19:09
3.
8.
3.
Schmoetten, Pascale
1.
W50
1086
LUX
CELTIC
00:19:43
4.
11.
4.
Schriefer, Rieke
1.
W20
1024
DEU
00:21:24
5.
12.
5.
Grober, Laura
2.
W20
1018
LUX
CA Dudelange
00:21:25
6.
13.
6.
Kill, Carole
3.
W20
1075
C.A.E.G
00:21:29
7.
16.
7.
Kraus, Lena
1.
WU20
1070
LUX
Celtic Diekirch
00:23:21
8.
18.
8.
Ludwig, Jessica
1.
W40
1076
LUX
00:24:24
9.
20.
9.
Thill, Maryse
2.
W40
1011
LUX
CSL
00:24:54
10.
21.
10.
Teixeira freitas, epouse denter, Vanda maria
1.
W55
1082
LUX
00:25:27
11.
22.
11.
Lopes, Elza
1.
W30
1054
LUX
Running Raptors
00:26:16
12.
24.
12.
Morbach, Jana
4.
W20
1030
LUX
00:26:21
13.
29.
13.
Doss, Irina
3.
W40
1032
DEU
fitLine
00:27:31
14.
35.
14.
Schmidt, Sabrina
4.
W40
1025
DEU
00:28:04
15.
36.
15.
Saraiva, Sara
5.
W40
1005
POR
00:28:05
16.
38.
16.
Faber, Anne
3.
W35
1068
LUX
00:29:41
17.
40.
17.
Destombes, Kimberley
4.
W35
1023
FRA
00:30:05
18.
43.
18.
Nothum, Lis
5.
W20
1084
LUX
PM-International
00:30:36
19.
44.
19.
Raschke, Kathrin
1.
W45
1053
LUX
00:30:46
20.
45.
20.
Wengler, Viviane
1.
W60
1088
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
00:30:58
21.
49.
21.
Milani-Nia, Roya
1.
WU14
1071
LUX
00:33:10
22.
51.
22.
Zanotti, Maïté
1.
WU16
1027
LUX
00:34:20
23.
52.
23.
Ghislaine, Leonie
5.
W35
1016
DEU
00:34:53
24.
53.
24.
Ionidi, Ekaterina
6.
W40
1021
RUS
-
00:35:33
25.
55.
25.
Kasaverskaya, Alisa
1.
WU12
1029
BLR
00:35:58
26.
56.
26.
Kasaverskaya, Natallia
2.
W30
1028
BLR
00:35:58
27.
58.
27.
Bongartz-Lohr, Mariette
1.
W65
1002
LUX
Welcome Fitness
00:36:26
28.
59.
28.
Simon, Veronique
7.
W40
1058
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg / Special Olympics Lëtzebue
00:37:13
29.
61.
29.
Delavault, Sarah
6.
W20
1052
FRA
PM-International
00:39:20
30.
62.
30.
Wegener, Tania
6.
W35
1004
LUX
00:39:28
31.
63.
31.
TIANYI, SHI
3.
W30
1022
CHN
00:41:50
32.
64.
32.
CITTI, SANDRINE
2.
W50
1001
FRA
00:41:55