Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Maare-Mosel-Lauf 2012
list of participants
Maare-Mosel-Lauf 2012
list of participants
Halbmarathon
switch Discipline (Halbmarathon)
Halbmarathon
10 km Lauf
7 km Jedermann
Jugendlauf 7 km
Walking 7 km
Schüler C/D Mädchen 800 m
Schüler C/D Jungen 800 m
Schüler A/B
Bambini
Gesundlandlauf
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
Halbmarathon
Lastname
Firstname
M/F
Startnumber
Nation
Club
Baasch
Ronnie
2503
Barbeln
Doris
2593
Bauer
Edmund
2602
Bauer
Michelle
2487
D
Behrendt
Marvin Malte
2508
Bleser
Winfried
2581
Blumentritt
Günter
2598
Lauftreff Plein-Hasborn
Boenisch
Winfried
2509
TG Neuss
Boos
Horst
2523
SC Bleialf
Burgard
Joachim
2506
Caspersen
Jörg-Peter
2059
D
Czoske
Brigitte
2517
Dietrich
Rolf
2582
Dietzen
Petra
2371
D
Vulkanläufer
Dr. Leßmann
Hans-Jürgen
2507
Dr. Pitzen
Alois
2513
SV Fortuna Ulmen
Ehses
Christian
2032
D
Kompetenzteam
Eich
Rainer
2511
DJK Ochtendung
Erschfeld
Rainer
2587
SV Ehlenz
Gelbert
Bruno
2572
Gelbert
Gerwid
2571
Haas
Daniel
2590
Haep
Matthias
2502
Hoffmann
Thomas
2588
Enztalläufer Mettendorf
Horn
Winfried
2490
D
Vulkanläufer
Horn
Winfried
2589
Vulkanläufer
Hunger
Walter Bernd
2041
D
LT Ahrweiler
Ibald
Thomas
2574
Jaas
Lee
2002
LUX
LT Hesper / NSL Stroossen
Jakobs
Karl-Heinz
2504
Jeandree
Miguel
2333
D
Selbstläufer Altenahr
Joist
Martin
2005
D
Kaiser
Andreas
2520
der TV bewegt
Käsgen
Guido
2575
Team GETFIT
Keller
Oliver
2368
D
SV Büchel
Klinkhammer
Helmut
2516
Sport Brang Team
Kreber
Martina
2596
Team GETFIT
Kreber
Michael
2595
Kroes
Miriam
2004
NED
lycurgus
Lorenz
Manuel
2600
LG Meulenwald Föhren
Lörsch
Willi
2459
D
TuS Immendorf
Ludwig
Eugen
2518
SV Wallscheid
Mertes
Berthold
2586
Silvesterlauf Trier e.V.
Metzen
Guido
2015
D
Miehling
Rudolf
2603
Mohr
Andre
2584
SV Fortuna Ulmen
Mohr
Wolfgang
2585
SV Fortuna Ulmen
Molitor
Carsten
2522
Theo Steil GmbH
Molitor
Marko
2370
D
Volksbank RheinAhrEifel
Molnar
Barbara
2515
Möller
Carsten
2573
Müller
Adele
2007
D
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Müller
Norbert
2592
Lauftreff Schweich
Münch
Michael
2006
D
Trier
Pauli
Michael
2048
D
Pelzer
Marco
2599
LT Mertesdorf
Peters
Marianne
2578
LG Kammerwald
Rommelfanger
Marcel
2594
der TV bewegt
Röhl
Daniela
2026
D
KH Maria Hilf Daun
Salfer
Josef
2579
HDI-Gerling Industrieversich.
Schäfer
Detlef
2521
TV Bitburg
Scheuer
Claude
2512
CAEG
Schmitz
Frank
2583
Schmitz
Markus
2519
LG HSC Gamlen
Schmitz
Stefan
2486
D
AOK von Null auf 21
Schneiders
Marvin
2369
D
Vulkanläufer
Simon
Lothar
2604
Sonntag
Jürgen
2576
Streit
Stefan
2601
LT Schweich
Stumm-Wengeroth
Markus
2488
D
Stumm-Wergeroth
Markus
2597
Test
Läufer
5000
Spiridon Hochwald
Teusch
Michael
2510
Ubl
Peter
2570
van Geest
Frank
2003
NL
von Vegesack
Henric
2065
D
Weiler
Dieter
2489
D
Werner
Uwe
2427
D
HSG Wittlich e.V.
Werner
Uwe
2458
HSG Wittlich e.V.
Wilke
Belinda
2577
TG Neuss
Zimmer
Thomas
2505
Zubajova
Julia
2485
D
AOK von Null auf 21
Zwerenz
Peter
2001
D
Zwerenz
Peter
2514