Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
IRT-Läufermeeting Föhren 2020
list of participants
IRT-Läufermeeting Föhren 2020
list of participants
10 km Rheinlandmeisterschaft
switch Discipline (10 km Rheinlandmeisterschaft)
5 km Rheinland-Versicherungen Trier
10 km Bitburger 0,0% Hauptlauf
Römerstrom-Bambinilauf Jungen
1km Kinderlauf Jungen (U8 bis U12)
5 km Rheinland-Versicherungen Trier <22:30min
5 km Walking und Nordic Walking
1 km Kinderlauf Mädchen (U8 bis U12)
Römerstrom-Bambinilauf Mädchen
5 km Rheinland-Versicherungen Trier 22:30-27:30min
5 km Rheinland-Versicherungen Trier >27:30min
Begleitperson
5 km Rheinlandmeisterschaft M/J U16
10 km Rheinlandmeisterschaft
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
10 km Rheinlandmeisterschaft
Filter (click to remove it):
Gender: m
[x]
Lastname
Firstname
M/F
Status
YOB
Startnumber
Nation
Club
Wagner
Johann
1953
201
DEU
Eifel-Marathon Bitburg
BECKER
BENJAMIN
1985
202
DEU
LG Rhein-Wied
Erz
Yannik
1996
203
DEU
LG Bernkastel-Wittlich
Schiltz
Gilbert
1958
206
LUX
LG Meulenwald Föhren
Fetzer
Frank
1966
207
DEU
VFL Algenrodt
Olk
Lars
1985
211
DEU
LG Bernkastel-Wittlich
Jeandrée
Julien
1994
212
DEU
LG Kreis Ahrweiler
Schenke
Leon
2000
213
DEU
LG Kreis Ahrweiler
Mertgen
Bernd
1949
216
DEU
VfL Waldbreitbach
Luther
Markus
1966
218
Deutschland
LAZ Birkenfeld
Hertle
Peter
1967
219
DEU
VfL Waldbreitbach
Leinen
Hans-Josef
1950
220
DEU
LG Bitburg-Prüm
Jörg
Fritsch
1968
221
DEU
VFL Algenrodt
Haas
Armin
1969
222
DEU
SV Zell
Bauer
Lukas
2000
223
DEU
Vfl-Algenrodt
(hidden)
(hidden)
2000
318
DEU
LG Bernkastel-Wittlich
Müller
Martin
1990
224
DEU
LG Meulenwald Föhren
Heuser
Arne
1966
226
DEU
LG Kreis Ahrweiler
Frank
Hans-Leo
1964
227
DEU
LG Bernkastel-Wittlich
Dr. Müller
Martin
1936
228
DEU
LAZ Birkenfeld
Duppich
Yannik
1990
229
DEU
LG Vulkaneifel
Gieße
Jakob
1994
230
DEU
LG Vulkaneifel
Krämer
Nicolas
1995
231
DEU
LG Vulkaneifel
Dülfer
Tim
1994
232
DEU
LG Vulkaneifel
Lieder
Viktor
1957
234
DEU
LG Vulkaneifel
Conrad
Hartmut
1965
237
DEU
VFL Algenrodt
Gierten
Patrick
1977
239
DEU
LG Bernkastel-Wittlich
Adams
Matthias
1990
240
DEU
LT Schweich
Volz
Erwin
1959
241
DEU
LG Bernkastel-Wittlich
Bauer
Edgar
1958
242
DEU
LG Bernkastel-Wittlich
Kirschey
Thomas
1961
243
DEU
TuS Rot-Weiß Koblenz
Becker
Manuel
1991
309
DEU
LG Rhein-Wied
Zimmermann
Peter
1950
244
DEU
VfL Bad Kreuznach
Weber
Marco
1975
245
DEU
TuS Rot Weiß Koblenz
Metzelder
Hans
1939
246
DEU
SG Neuhäusel
Meyer
Thorsten
1977
247
DEU
LG Kreis Ahrweiler
Neumann
Ingo
1971
248
DEU
LG Rhein-Wied
Auer
Ruben
1993
250
DEU
LG Rhein-Wied
Gilberg
Thomas
1969
251
DEU
LG Rhein-Wied
Uhren
Gerd
1964
253
DEU
LG Kreis Ahrweiler
Marx
Stefan
1982
254
DEU
LG Rhein-Wied
Engel
Dirk
1970
255
DEU
LT Schweich
Herres
Frederik
1970
258
DEU
LT Schweich
Schmidt
Jens
1985
259
DEU
LT Schweich
Gotto
Robert
1957
260
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
SCHMITT
Markus
1980
261
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
Johann
Sebastian
1987
262
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
Dietrich
Roland
1966
263
DEU
LA TUS Mayen
Mossal
Erich
1970
264
DEU
LT Schweich
Olbermann
Niklas
1998
266
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
Blum
Reinhold
1946
267
DEU
SV Lüxem Grünewaldläufer
Meyer
Hans
1948
269
DEU
LG Kreis Ahrweiler
Jüris
Raphael
2004
271
DEU
LG Kreis Ahrweiler
Reuter
Thomas
1989
272
DEU
LG Kreis Ahrweiler
Arzdorf
Lars
1997
273
DEU
LG Kreis Ahrweiler
Nospes
Peter
1960
274
Deutschland
LG Meulenwald Föhren
Flesch
Johannes
1987
275
DEU
LG Bernkastel-Wittlich
Zimon
Lukas
1988
276
DEU
LT Schweich
von Wirth
Dominik
1990
277
DEU
TG Konz
Haumann
Hendrik
1980
278
LUX
TG Konz
Merten
Kai
1979
280
DEU
TG Konz
Kremer
Ferdinand
1950
281
DUE
LT Schweich
Marake
Bernhard
1945
283
DEU
Meddys LWT Koblenz
Schmitz
Christian
1983
284
DEU
LG Maifeld-Pellenz
Simon
Alfons
1957
285
DEU
LG Bernkastel-Wittlich
Mangrich
Jürgen
1968
287
DEU
LT Schweich
Kistner
Daniel
1975
288
DEU
LG Rhein-Wied
Nolles
Alwin
1963
289
DEU
LG Meulenwald Föhren
Frings
Eule (Klaus)
1959
290
DEU
Selbstläufer SV Altenahr
Kurtze
Edgar
1956
292
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
Schinnerer
Alfred
1939
293
Deutschland
LAZ Birkenfeld
Wagner
Erwin
1955
294
DEU
LG Kreis Ahrweiler
Olk
Winfried
1966
297
DEU
LT Schweich
Dern
Benjamin
2003
299
DEU
LAZ Birkenfeld
Bossert
Ralf
1951
300
DEU
LG Westerwald
Deidenbach
Fabian
1983
301
DEU
LG Kreis Ahrweiler
Quint
Simon
2004
305
DEU
PST Trier
Theobald
Andreas
1993
306
DEU
PST Trier
Fuchs
Constantin
2002
307
DEU
PST Trier
Wirtz
Abraham
2000
308
DEU
PST Trier
Fischer
Dirk
1970
313
DEU
TuS Jahn Argenthal
Gillenkirch
Patrik
1993
320
DEU
LG Bitburg-Prüm
Berger
Gunter
1941
321
DEU
LG Bitburg-Prüm
Dieter
Burmeister
1943
322
DEU
LG Bitburg-Prüm
Becker
Gerhard
1950
314
DEU
LT Schweich
Hendges
Winfried
1959
315
Deutschland
LA TUS Mayen
Bernd
Brenner
1957
326
DEU
RSV Daadetal
Hans-Joachim
Fries
1951
327
DEU
RSV Daadetal
Bernd
Bursian
1953
328
DEU
RSV Daadetal
Ernsdorf
Thomas
1984
316
DEU
LT Schweich
Putz
Erik
2001
317
DEU
LG Rhein-Wied