Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
41. Ousterlaf Grevenmacher 2019
list of participants
41. Ousterlaf Grevenmacher 2019
list of participants
10 km Hauptlauf
switch Discipline (10 km Hauptlauf)
Jugendlauf - 2 km - U14 (2006/2007)
5 km Jedermannslauf
10 km Hauptlauf
Kinderlauf - 800 m - U12 (2008/2009)
Kinderlauf - 800 m - U10 (2010/2011)
Kinderlauf - 800 m - U8 (2012/2013)
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
10 km Hauptlauf
Lastname
Firstname
M/F
YOB
Startnumber
Nation
Club
Muller
Ken
1996
453
LUX
Fletcher
Simon
1969
454
GBR
Magalhães
Alexandra
1995
525
LUX
Glodt
Laurent
1980
455
LUX
Espen
Pascal
1969
456
LUX
Schneider
Manon
1981
457
LUX
CA Dudelange
Angelsberg
Steve
1977
458
LUX
Celtic Diekirch
Magalhaes da Silveir
Alexandra Emanuela
1995
525
LUX
Pirenne
Christophe
1975
459
LUX
CA Dudelange
Da silva
Cathy
1969
460
LUX
Hylander
Andrea
1989
461
DEU
Hylander
Magnus
1984
462
SWE
Mertens
Susan
1973
463
ENG
Gesundes Laufen
Menei
Lee
1964
464
LUX
Gesundes Laufen
Steberger
Ronny
1965
465
DEU
Gesundes Laufen
Becker
Emmanuel
1989
527
LUX
Becker
Nico
1968
532
LUX
Galerie Moderne Grevenmacher
Jadin
Lisa
1989
528
LUX
Blatt
Livia
1993
466
LUX
Jorge
Pires
1971
467
POR
Kramer
Ren
1977
538
LUX
Gilson
Jean-Marie
1958
468
LUX
Thommes
Gilbert
1962
469
LUX
Lanners
Jil
1988
470
LUX
Foley
Niall
2001
529
LUX
CAEG Grevenmacher
Sondag
Pierre-Antoine
1989
471
LUX
Thommes
Zoe
1998
472
LUX
CAEG
Timberg
Ville
1970
473
FIN
Merten
Kai
1979
DEU
Ziai
Sohrab
1978
LUX
PROCACCI
Stephanie
1993
1111
L
Armee Luxembourg
KIESCH
Jeff
1989
1106
L
Armee Luxembourg
GORGES
Oliver
1998
1102
L
Armee Luxembourg
Winbomont
Dany
1964
596
LUX
Loisir Nordique
Fisch
Yves
1978
594
LUX
CAEG
Schmit
Claude
1974
590
LUX
Emiliani
Luis
1976
588
ITA
SES
Tintinger
Laurent
1985
585
LUX
Parkolux
Weber
Carina
1991
583
DEU
TUS Nittel
Lisa
Frieden
1991
582
DEU
TUS Nittel
Jessica
Ludwig
1980
581
LUX
Nilles
Robert
1961
579
LUX
Capa Ettelbruck
Curtet
Kernita
1972
577
CHE
Simon
Jerome
1994
572
FRA
CCE Triathlon FR
Brioni
Laurent
1972
570
FRA
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Fisch
Jan
1989
569
LUX
BCEE
Ebsen
Stefanie
1994
568
LUX
Kass
Christophe
1982
564
LUX
CA Fola
Hengel
Yves
1982
563
LUX
Wolter
Edmee
1963
557
LUX
LAAFTREFF Leideleng
Kerschenbauer-Reiter
Monika
1960
555
AUT
Weiler
Aender
1966
551
LUX
CDCL
Ceccacci
Jean pierre
1968
550
ITA
Fryklund
Annika
1968
548
LUX
Spiridon 08/nsl
Ferring
Ben
1995
544
LUX
Ley
Catherine
1997
543
LUX
Ley
Alexandra
1990
542
LUX
Diaz
Ana
1973
474
ESP
Marques
Michele
1977
531
LUX
Strache
Jelena
1979
534
DEU
Thill
Taby
1990
533
LUX
Woodham
Richard
1965
526
LUX
NAC
mentgen
max
1992
LUX
Goergen
Hermann
1960
PER
Team Tunners por Lima (Peru)
Emiliani
Luis
1976
ITA
SES
Weber
Philippe
1986
LUX
Lanternes Rouges
Winkel
Johan
1989
LUX
O’Brien
Eamonn
1972
IRL
O’Brien
Gwen
1972
IRL
Engel
Wolfgang
1973
DEU
Lauffreunde Badem
Carvela
Marcio
1980
PT
Wahl
Olivier
1969
LUX
C. A. Fola
Schmitz
Fränk
1978
Lu
CSN Clervaux
Faria Gajo Ferreira
Carlos André
1983
Port
KICHECHEF
Tatiana
Costa Pereira
1991
LUX
Kichechef
Mathgen
Christophe
1970
LUX
Ney
Charles
1988
LUX
SG Obermosel
Lastovka
Eva
1996
DEU
Hesse
Anne
1969
LUX
FDCRUNNING
Hein
Patrick
1972
LUX
FDCRUNNING
Hein
Franklin
2003
FRA
FDCRUNNING
Honsel
Peter
1970
DEU
Bundespolizei I BXB
Greisch
Tom
1977
LUX
CSN Clervaux
Defendi
Luca
1986
LUX
Hertges
Jean-Claude
1982
LUX
CSN Clervaux
Kinde
Yonas
1980
1
ET
Celtic Diekirch
Simon
Joé
1985
2
LUX
Michiels
Valerie
1975
3
LUX
FDC Running
Jung
Serge
1970
4
LUX
Jung
Nancy
1967
5
LUX
Voth
Norman
1986
6
LUX
Albetz
Gavin
1977
7
DEU
Oliver
Pries
1980
8
DEU
Schaefer
Laurent
1993
9
LUX
Pinto
Marc
1992
10
LUX
Koch
Joelle
1985
11
LUX
Maas
Claude
1962
12
LUX
Vivas
Paulo
1978
13
LUX
neant
Spitz
Guenter
1968
14
DEU
Akalin
Cem
1977
15
LUX