Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Results: 3. Leopard UTML Ultratrail du Müllerthal
Ultra-Trail
3. Leopard UTML Ultratrail du Müllerthal
Results
Ultra-Trail
switch Discipline:
Ultra-Trail
Ultra-Trail
Long-Trail
Trail
Kids Adventure Run I - 2014-2012
Kids Adventure Run II - 2008-2011
Shorty-Trail
Download complete list
further result to download
Ergebnis_Zwischenzeiten_Gesamt_2_A.pdf
Ergebnis_Zwischenzeiten_Gesamt_1_A.pdf
back to overview
Place
M/F.
Name
Pl/Cl
Class
YOB
Startnumber
Nation
Club
Zeit
1.
1.
Remakel, Sven
1.
M
1989
4
LUX
Cadudelange / Armee Luxembourgeoise
10:53:37 (00:00:00)
2.
2.
De Cooman, Michael
2.
M
1982
62
BEL
Survivalrun Meetjesland
11:14:09 (00:00:00)
3.
3.
Mantrisi, Antonio
3.
M
1973
8
ITA
12:25:09 (00:00:00)
4.
4.
Lentz, Olivier
4.
M
1984
16
LUX
12:38:00 (00:00:00)
5.
5.
Rio, Benoit
5.
M
1981
70
FRA
Oeutrail
13:59:40 (00:00:00)
6.
6.
Bouzidi, Messaoud
6.
M
1975
47
FRA
14:04:12 (00:00:00)
7.
7.
Poulain, Pascal
7.
M
1974
67
BEL
14:13:43 (00:00:00)
8.
8.
Klesen, Willi
8.
M
1962
72
DEU
DKV Karl-Heinz Klesen
14:35:59 (00:00:00)
9.
9.
Vereecke, Peter
9.
M
1972
35
BEL
1972
14:54:08 (00:00:00)
10.
10.
Kaes, Francois
10.
M
1987
68
LUX
15:13:14 (00:00:00)
11.
11.
Schröder, Domenik
11.
M
1985
76
DEU
LG Pronsfeld Lünebach
15:13:15 (00:00:00)
12.
1.
Husslein, Maggy
1.
W
1969
42
LUX
15:26:03 (00:00:00)
13.
12.
Grueterich, Daniel
12.
M
1981
17
DEU
Gemeinsam zum Erfolg!
15:46:07 (00:00:00)
14.
13.
Buytaert, Frank
13.
M
1971
53
BEL
TROL Belgium
15:48:10 (00:00:00)
15.
14.
CHAUVIERE LE DRIAN, Grégoire
14.
M
1979
14
FRA
15:55:49 (00:00:00)
16.
15.
Gaffuri, Julien
15.
M
1979
11
FRA
Luxembourg Orienteering Club
15:55:51 (00:00:00)
17.
16.
Smolen, Witold
16.
M
1980
21
POL
16:28:18 (00:00:00)
18.
17.
Jansen, Bart
17.
M
1989
5
NED
Trailrunners Brabant
16:29:06 (00:00:00)
19.
18.
Bossuyt, Wouter
18.
M
1981
31
BEL
16:31:02 (00:00:00)
20.
19.
Kobylarczyk, Sebastian
19.
M
1977
48
POL
Nine Inch Snails
16:31:37 (00:00:00)
21.
2.
Dreager, Emily
2.
W
1986
36
USA
16:34:36 (00:00:00)
22.
20.
Van Eylen, Peter
20.
M
1976
63
BEL
Triatlon Club Lummen
17:11:40 (00:00:00)
23.
21.
Montigel, Bertrand
21.
M
1981
60
FRA
ENDURANCE TEAM MOUSCRON
17:30:39 (00:00:00)
24.
22.
Müller, Michael
22.
M
1982
27
DEU
LG Ultralauf
17:35:24 (00:00:00)
25.
23.
Albert, Pascal
23.
M
1957
44
FRA
17:49:10 (00:00:00)
26.
24.
Ramlot, Damien
24.
M
1980
22
BEL
Club Alpin Belge
18:47:51 (00:00:00)
27.
25.
Hermes, Paul
25.
M
1967
74
LUX
Bcee
18:50:02 (00:00:00)
28.
26.
Matic, Zoran
26.
M
1966
75
FRA
Raidlight
18:52:13 (00:00:00)
29.
27.
Gesenhoff, Marcus
27.
M
1979
45
DEU
Trail Crew Trier
19:10:51 (00:00:00)
30.
28.
Werlein, Eric
28.
M
1983
52
DEU
Trail Crew Trier
19:10:54 (00:00:00)
31.
3.
Belanger, Isabelle
3.
W
1969
38
BEL
Biotrail running team
19:15:18 (00:00:00)
32.
29.
Langelez, Olivier
29.
M
1975
49
BEL
CS Dyle
19:15:20 (00:00:00)
33.
30.
Leopold, Fabian
30.
M
1981
2
DEU
FFHerdecke shakehandsrunningteam
19:16:14 (00:00:00)
34.
31.
Dolatshahi, Amir
31.
M
1975
32
LUX
OUTDOORBONES
19:18:54 (00:00:00)
35.
32.
Mestre, Tun
32.
M
1963
61
LUX
19:18:58 (00:00:00)
36.
33.
Lücker, John
33.
M
1992
34
BEL
20:04:33 (00:00:00)
37.
34.
Puente-castan, Frank
34.
M
1964
19
FRA
The Mullerthal Family
20:08:41 (00:00:00)
38.
35.
Terwiel, Aad
35.
M
2000
15
NED
20:20:03 (00:00:00)
39.
4.
Szpruch, Malgorzata
4.
W
1979
51
BEL
20:38:37 (00:00:00)
40.
36.
Mathieu, Galerin
36.
M
1982
39
BEL
Guide Rando Trail
20:43:31 (00:00:00)
41.
37.
Kohl, Jos
37.
M
1951
20
LUX
20:58:25 (00:00:00)
42.
38.
Lara, Jose
38.
M
1978
18
ESP
21:09:04 (00:00:00)
43.
39.
Lenhard, Ludovic
39.
M
1991
77
FRA
21:09:04 (00:00:00)