Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Results: 3. Haldenrennen RSF Phönix Riegelsberg e.V.
Auto Frank YoungStar Cup - U13
3. Haldenrennen RSF Phönix Riegelsberg e.V.
Results
Auto Frank YoungStar Cup - U13
switch Discipline:
Auto Frank YoungStar Cup - U13
XCM Kurzmarathon U19 bis Sen.4 m/w
XCM Kurzmarathon U17
Kids-Race U5
Auto Frank YoungStar Cup - U7
Auto Frank YoungStar Cup - U9
Auto Frank YoungStar Cup - U11
Auto Frank YoungStar Cup - U13
Auto Frank YoungStar Cup - U15
Download complete list
further result to download
Ergebnis_Klassen_8_A.pdf
Ergebnis_Klassen_4_A.pdf
Ergebnis_Klassen_3_A.pdf
Ergebnis_Klassen_5_A.pdf
Ergebnis_Klassen_7_A.pdf
Ergebnis_Klassen_1_A.pdf
Ergebnis_Klassen_6_A.pdf
Ergebnis_Klassen_2_A.pdf
back to overview
Filter (click to remove it):
Nation: DEU
[x]
Place
M/F.
Name
Pl/Cl
Class
YOB
Startnumber
Nation
Club
Zeit
Rounds
1.
1.
1.
Marquordt, Fabius
1.
MU13
2008
99
DEU
RSF Phönix Riegelsberg
00:20:19
4
2.
2.
2.
Hill, Luka
2.
MU13
2007
102
DEU
TV Birkenfeld Radpiraten
00:20:21
4
3.
4.
4.
Müller, Yves
4.
MU13
2008
110
DEU
TV Birkenfeld Radpiraten
00:21:54
4
4.
5.
1.
Wortmann, Nora
1.
WU13
2008
94
DEU
RSF Phönix Riegelsberg
00:22:20
4
5.
6.
2.
Irsch, Hanna
2.
WU13
2007
213
DEU
RV Möve Schmelz
00:22:39
4
6.
7.
3.
Groß, Anouk
3.
WU13
2007
101
DEU
RV Tempo Hirzweiler
00:22:42
4
7.
8.
4.
Schnur, Emilie
4.
WU13
2007
106
DEU
RV Tempo Hirzweiler
00:22:49
4
8.
9.
5.
Metrich, Magnus
5.
MU13
2007
95
DEU
MTB Sport Saar-Obermosel
00:23:36
4
9.
10.
6.
Günther, Luca-Garcia
6.
MU13
2007
97
DEU
RV-Tempo Hirzweiler
00:23:45
4
10.
11.
7.
Lang, Tristan
7.
MU13
2007
219
DEU
RSF Phönix
00:23:54
4
11.
12.
5.
Schorr, Fenja
5.
WU13
2007
107
DEU
RSC St. Ingbert
00:24:03
4
12.
13.
8.
Tschacher, Lukas
8.
MU13
2008
90
DEU
RC Mistral Neunkirchen
00:24:19
4
13.
14.
9.
Schuh, Jason
9.
MU13
2008
91
DEU
RSF Phönix Riegelsberg
00:25:38
4
14.
15.
6.
Weise, Nele
6.
WU13
2008
100
DEU
Grüne Hölle Freisen
00:25:49
4
15.
16.
7.
Molnar, Melissa
7.
WU13
2008
104
DEU
RV Taube Orscholz / Team Saarschleife
00:26:07
4
16.
17.
10.
Pittner, Marc
10.
MU13
2007
92
DEU
RV Schwalbe Eppelborn
00:26:45
4
17.
18.
8.
Anton, Leni
8.
WU13
2007
109
DEU
TV Birkenfeld Radpiraten
00:27:53
4
18.
19.
9.
Molnar, Anastasia
9.
WU13
2008
103
DEU
RV Taube Orscholz / Team Saarschleife
00:21:17
3
19.
20.
11.
Bauch, Tim
11.
MU13
2008
108
DEU
RV Schwalbe Eppelborn
00:24:20
3