Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Results: 3. Haldenrennen RSF Phönix Riegelsberg e.V.
Auto Frank YoungStar Cup - U11
3. Haldenrennen RSF Phönix Riegelsberg e.V.
Results
Auto Frank YoungStar Cup - U11
switch Discipline:
Auto Frank YoungStar Cup - U11
XCM Kurzmarathon U19 bis Sen.4 m/w
XCM Kurzmarathon U17
Kids-Race U5
Auto Frank YoungStar Cup - U7
Auto Frank YoungStar Cup - U9
Auto Frank YoungStar Cup - U11
Auto Frank YoungStar Cup - U13
Auto Frank YoungStar Cup - U15
Download complete list
further result to download
Ergebnis_Klassen_8_A.pdf
Ergebnis_Klassen_4_A.pdf
Ergebnis_Klassen_3_A.pdf
Ergebnis_Klassen_5_A.pdf
Ergebnis_Klassen_7_A.pdf
Ergebnis_Klassen_1_A.pdf
Ergebnis_Klassen_6_A.pdf
Ergebnis_Klassen_2_A.pdf
back to overview
Filter (click to remove it):
Nation: DEU
[x]
Year of Birth: 2010
[x]
Place
M/F.
Name
Pl/Cl
Class
YOB
Startnumber
Nation
Club
Zeit
Rounds
1.
5.
5.
Fenner, Tamino
5.
MU11
2010
84
DEU
Hipf Racebikes
00:12:33
4
2.
6.
6.
Grothe, Kim
6.
MU11
2010
64
DEU
RC Mistral Neunkirchen
00:12:59
4
3.
7.
7.
Schuster, Silas
7.
MU11
2010
81
DEU
MTB Sport Saar Obermosel
00:13:09
4
4.
8.
8.
Lang, Linus
8.
MU11
2010
209
DEU
Mistral Neunkirchen
00:13:13
4
5.
9.
9.
Glasen, Ben
9.
MU11
2010
83
DEU
Grüne Hölle Freisen
00:13:18
4
6.
10.
1.
Lohrmann, Lina
1.
WU11
2010
62
DEU
Bike Aid
00:13:40
4
7.
11.
10.
Rawls, Rapheal
10.
MU11
2010
70
DEU
Grüne Hölle Freisen
00:13:46
4
8.
12.
2.
Schuh, Chayenne-Blue
2.
WU11
2010
63
DEU
Team Aronia+ /RSF Phönix Riegelsberg
00:14:06
4
9.
13.
11.
Rawls, Rayvon
11.
MU11
2010
69
DEU
Grüne Hölle Freisen
00:14:06
4
10.
15.
13.
Hill, Nikita
13.
MU11
2010
75
DEU
TV Birkenfeld Radpiraten
00:14:41
4
11.
16.
14.
Wieser, Ben
14.
MU11
2010
220
DEU
Bundental
00:14:47
4
12.
22.
19.
Schneider, Florian
19.
MU11
2010
77
DEU
RSF Niederlinxweiler
00:11:47
3
13.
23.
4.
Ferrang, Juli
4.
WU11
2010
88
DEU
RSC St. Ingbert
00:12:04
3
14.
24.
20.
Nahler, Linus
20.
MU11
2010
80
DEU
RSF Phönix Riegelsberg
00:12:10
3
15.
25.
21.
Günther, Marcelino
21.
MU11
2010
66
DEU
RV-Tempo Hirzweiler
00:12:17
3
16.
26.
5.
Aplas, Pia
5.
WU11
2010
207
DEU
RSC Felsenland
00:12:21
3
17.
28.
7.
Tesche, Emilia
7.
WU11
2010
218
DEU
RSC St. Ingbert
00:12:27
3
18.
30.
23.
Schmidt, Lennart
23.
MU11
2010
202
DEU
Phoenix Triteam
00:13:40
3
19.
31.
24.
Henn, Timon Clemens
24.
MU11
2010
76
DEU
TV Birkenfeld Radpiraten
00:14:02
3