Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
29. Int. DEULUX Lauf 2021
list of participants
29. Int. DEULUX Lauf 2021
list of participants
10 km Bitburger 0,0% Hauptlauf
switch Discipline (10 km Bitburger 0,0% Hauptlauf)
10 km Bitburger 0,0% Hauptlauf
1500m Volksbank-Kinderlauf (2010-2013)
1500m Volksbank-Jugendlauf (2006-2009)
Volksbank-Lauf der Kleinsten (ab Jg. 2014)
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
10 km Bitburger 0,0% Hauptlauf
Lastname
Firstname
M/F
Status
YOB
Startnumber
Nation
Club
LARIBI
Samy
1984
654
LUX
AS Douanes
Doleckova
Marketa
1972
655
CZE
Trilux
Engel
Tom
1981
656
LUX
CSN Clervaux
Macys
Gediminas
1976
657
LTU
Begam alaus
Maciene
Ruta
1975
658
LTU
Begam alaus
Rihova
Zuzana
1973
659
CZE
Trilux
Lemaitre
Grégory
1983
660
FRA
CSL
Schmidt
Diane
1984
661
DEU
LT Schweich
Uhres
Guy
1979
662
LUX
NICKELS
Pascal
1982
663
LUX
AS Douanes
Zigrand
André
1994
664
LUX
Oberweis
N
1968
665
LUX
Alberti
Tania
1986
666
LUX
Omes
Mike
1969
667
LUX
Maacher Mettwochsleefer
Knop
Silke
1970
668
DEU
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Schneider
Mike
1984
669
LUX
Lauftreff Kirf
Hartert
Murielle
1975
670
LUX
Lauftreff Kirf
Thoemmes
Bernhard
1968
671
DEU
Lauftreff Kirf
Boltz
Jennifer
1994
672
LUX
Lauftreff Kirf
Wilhelm
Dennis
1989
673
DEU
Lauftreff Kirf
Kettenhofen
Markus
1984
674
DEU
Lauftreff Kirf
Regnery
Bruno
1952
675
DEU
TG Konz
Richter
Wolfgang
1968
676
DEU
DJK Wißmannsdorf
Meier
Oswald
1958
677
DEU
DJK Wißmannsdorf
Laera
Marco
1991
678
ITA
Bofferding
Millery
Catherine
1973
679
FRA
Tri Post Trier
Brünjes
Matthias
1966
680
DEU
Tri Post Trier
Reinhard
Andreas
1972
1171
DEU
Jugendhof Wolf
Schermann
Manfred
1951
681
DEU
Vulkanläufer
Brück
Karin
1969
912
DEU
Vulkanläufer
De Wille
Martin
1989
682
DEU
Vulkanläufer
Koch
Katja
1968
683
DEU
Vulkanläufer
Diederichs
Ute
1963
913
DEU
Vulkanläufer
Neuerburg
Hildegard
1962
684
DEU
Vulkanläufer
Timmis
James
1973
685
GBR
Timmis
Alexandra
1975
686
DEU
Quirin
Thomas
1989
687
LUX
ThQ health&fitness
Morales
Juan
1951
688
LUX
ThQ health&fitness
Kiefer
Mario
1964
689
DEU
ThQ health&fitness
Langenfeld
Birgit
1976
690
DEU
ThQ health&fitness
Faber
Sonja
1972
691
DEU
ThQ health&fitness
Morales
Nathalie
1986
692
LUX
ThQ health&fitness
Rock
Sonja
1975
693
DEU
ThQ health&fitness
Peters
Stefan
1975
694
DEU
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Ankerstein
Rita
1968
1216
DEU
Carl
Sophia
2003
695
DEU
COPLANING
Ehleringer
Simon
2003
696
DEU
COPLANING
Schneider
Claudia
1970
697
DEU
Laufkurse www.trainer-fuer-dich.de
Westedt
Timm
1976
698
DEU
Schlammes
Ben
2004
699
LUX
Celtic Diekirch
Schumacher
Jens
1969
700
DEU
BEST
Amado
Sara
1974
701
PRT
LT Hesper
Dusdal
Jennifer
1987
702
DEU
FDC Running
Wies
Romain
1972
703
LUX
JOUANNEAU
Nahom
2004
704
LUX
CSL
Körin
Alexander
1974
1217
DEU
LT Schweich
Pelayo Sanchez
Ismael
1983
705
ESP
Triatlon Villalba
Nascimento
Tony
1969
914
PRT
Cosse
Florence
1989
706
LUX
Abdel Gawad
Alexander
1993
707
DEU
Trilux
Janas
Sven
1979
708
DEU
TuS Wehlen
Theis
Christoph
1969
709
DEU
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Theis
Silke
1970
710
DEU
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Frieden
Pol
2001
711
LUX
CAEG Grevenmacher
Hermes
Sophie
2002
712
LUX
CAEG Grevenmacher
Kamanzi
Bosco
1983
1218
RWA
Lauftreff SV Olewig Trier
RODRIGUES
NELIA
1966
713
PRT
Majerus
René
1965
1219
LUX
Capa Ettelbruck
Jegen
Anja
1970
714
DEU
Vulkanläufer
Peschiaroli
Dorina
1962
715
LUX
FatBetty
Bock
Alexander
1992
716
DEU
LC Rehlingen
Bock
Thorsten
1994
717
DEU
Pfarrkapelle Schwarzenbach
Bock
Andreas
1963
718
DEU
Pfarrkapelle Schwarzenbach
Sulkanen
Juha
1973
719
FIN
Melanda
Licinio
1978
720
LUX
Trilux
Scheuer
Claude
1977
721
LUX
CAEG Grevenmacher
Frank
Hans-Leo
1964
722
DEU
LG Bernkastel-Wittlich
Harpes
Tania
1975
723
LUX
C A E G
Licker
Martine
1973
724
LUX
Müller
Edmund
1961
725
DEU
Team getFit
Agostinho
Natalia
1976
726
FRA
Meyer
Vanessa
1978
727
LUX
Dussaucy
Maelynn
1994
728
FRA
Schumacher
Sara
1994
729
DEU
LT Schweich / DZ PRIVATBANK S.A.
Kugener
Jill
1986
1220
LUX
Coimbra
Dany
1990
1221
LUX
Lefev
Kristina
1978
730
DEU
Lefev
Mischtian
Herbert
1964
731
DEU
SWT Laufteam
Rischner
Ralf
1972
732
DEU
Steffen Holzbau S.A.
Engel
Christian
1983
733
DEU
Steffen Holzbau S.A.
Thilges
Danielle
1964
734
LUX
Steffen Holzbau S.A.
Scheid
Tobias
1990
735
DEU
Steffen Holzbau S.A.
Schuh
Jon
1997
736
DEU
Steffen Holzbau S.A.
Strempel
Borris
1989
737
DEU
Steffen Holzbau S.A.
Hostert
Stephan
1972
738
DEU
Steffen Holzbau S.A.
Weber
Thomas
1983
739
DEU
Steffen Holzbau S.A.
Probst
Dominik
1990
740
DEU
Steffen Holzbau S.A.
Dietrich
Astrid
1966
741
DEU
RSC St. Ingbert/ sportELSCH
Marx
Martin
1964
742
DEU
SWT Laufteam
Schockmel
René
1956
743
LUX