Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
22. Intern. Oberweiser Volkslauf 2013
list of participants
22. Intern. Oberweiser Volkslauf 2013
list of participants
5 km Jedermannslauf
switch Discipline (5 km Jedermannslauf)
Bambinilauf
Kinderlauf 1400 m
Jugendlauf 2100 m U14-U16
5 km Jedermannslauf
Walking 5 km
10 km Hauptlauf
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
5 km Jedermannslauf
Lastname
Firstname
M/F
Startnumber
Nation
Club
Göbel
Erwin
1602
D
DJK Wißmannsdorf
schlim
francois
1603
LUX
Becker
Thomas
1604
D
DJK Wißmannsdorf
Kneip
Helga
1605
D
SV Oberweis
Schumacher
Lucas
1606
D
SV Oberweis
Günther
Rene
1607
DEU
LT Bitburg
Evers
Ulrich
1608
D
VHS Bitburg
Willmes
Anke
1609
D
VHS Bitburg
Eyley
James
1610
D
VHS Bitburg
Sonnen
Karla
1611
D
VHS Bitburg
Pricha
Nikola
1612
D
VHS Bitburg
Simon
Pia
1613
D
VHS Bitburg
Palzer
Tanja
1614
D
VHS Bitburg
Neises
Edmund
1615
D
VHS Bitburg
Hansen
Günter
1616
D
SV Kordel
Fritzen
Alex
1617
DEU
Neyses
Stefan
1618
DEU
Wilhelm
Joshua
1619
D
DJK LT Helenenberg
Hölzle
Fritz
1620
D
DJK LT Helenenberg
Schmitt
Hannah
1621
D
LG Bernkastel-Wittlich
Waldorf
Elisabeth
1622
D
LG Laacher See
Hamm
Frank
1623
D
Knauf
Josef
1624
D
SC Bleialf
Birk-Zewen
Heike
1625
D
LT Welschbillig e.V.
Berke
Martin
1626
D
LG HSC Gamlen RSC Untermosel
Hormesch
Werner
1627
D
Enztalläufer Mettendorf
Hormesch
Ralf
1628
D
Enztalläufer Mettendorf
Hormesch
Doris
1629
D
Enztalläufer Mettendorf
Ernzerhof
Hildegard
1630
DEU
DJK Eintracht DIST
Tatsch
Julia
1631
D
DJK Irrel
Tatsch
Philipp
1632
D
DJK Irrel
Thiex
Albert
1633
D
LG Pronsfeld-Lünebach
Frenzer
Michael
1634
D
Fußmann
Matthias
1635
DEU
SC Bleialf
Boos
Horst
1636
DEU
Probst
Christian
1637
DEU
SC Bleialf
Schneider
Esther
1638
D
Schneider
Dieter
1639
D
Schumann
Martin
1640
D
Küßner
Stefan
1641
D
Bertram
Andreas
1642
D
Scholtes
Nina
1643
D
SV Oberweis
Metzdorf
Johann
1644
D
LT Welschbillig e.V.
Szizypiorski
Erika
725
GER
Schnelle Schnecken
Schweigerer
Carmen
1645
D
Covone
Luigi
727
D
Schnelle Schnecken
Schmitt
Roman
1646
D
FH Trier
Dimmer
Selina
1647
D
SV Wolsfeld
Dimmer
Helmut
1648
D
SV Wolsfeld
Bier
Vincent
1740
D
PSV Trier
Schmitz
Sonja
1741
D
Straßfeld
Bernhard
1743
D
Euweko
Straßfeld
Rosemarie
1742
D
Lesepaten Prüm
Kolbet
Max
1748
D
SV Oberweis
Krämer
Nicolas
1744
D
SV Oberweis
Michels
Timo
1746
D
SV Oberweis
Müller
Simon
1749
D
SV Oberweis
Obst
Marius
1750
D
SV Oberweis
Reuter
Niklas
1747
D
SV Oberweis
Zeyen
Oliver
1745
D
SV Oberweis
Covone
Luigi
1751
D
Schnelle Schnecken
Acero
Sofia
765
D
DIST
Alten
Mario
775
D
Team Alrotec
Berk
Diotima
769
D
NSU Triathlon
Bormann
Volker
768
D
Brten
Josefa
1755
D
LT Büdlich-Breit-Naurath
Damer
Carola
766
D
Damer
Christian
767
D
Eintracht Dist Runners
Damer
Christian
767
D
Damer
Michele
764
D
DIST
Damer
Philipp
763
D
DIST
Doering
Lisa
751
D
PSV Düsseldorf
Eckers
Simon
772
D
DIST
Esch
Martin
707
D
SV Baustert
Frankreiter
David
760
D
DJK LT Helenenberg
Giesen
Jan
754
D
BAdorf-Pingsdorf
Giessen
Jürgen
755
D
Guzman
Carlos
758
D
DJK LT Helenenberg
Hank
Holger
756
D
Have
Yana
1752
CA Dudelange
Heisig
Georg
2000
D
DJK Lt Helenenberg
HILMES
Frank
1757
DEU
TEAM Viking Adventures Trier
Höppler
Klaus
757
D
HuschHuschEichenbusch
Kaldunski
Lucas
2007
D
DJK LT Helenenberg
Kohlhaas
Florian
753
D
SV Oberweis
König
Thomas
1754
D
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Langemeyer
Kristin
779
D
Volleyball Club Erkrath
Lehnen
Simon
762
D
SV Bettingen
Masselter
Karin
770
D
DJK Eintracht DIST
Masselter
Lukas
771
D
DIST
Meyer
Otto
1753
D
Kall
Moritz
Benjamin
759
D
DJK LT Helenenberg
Pöppelreiter
Ewald
1756
D
DJK Wißmannsdorf
Reimer
Rita
776
D
Reinhar
Regina
773
D
Enctal Mettendorf
Schille
Jonathan
780
D
Schröder
Sven
2008
D
SV Oberweis
Thiel
Manuela
774
D
Valentin
Johannes
2001
D
SV Baustert
Wittig
Tobias
752
D
PSV Düsseldorf