Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
20. Welschbilliger Viezfestlauf 2013
list of participants
20. Welschbilliger Viezfestlauf 2013
list of participants
Bitburger 10 km Hauptlauf
switch Discipline (Bitburger 10 km Hauptlauf)
400 m Kinderlauf Mädchen
400 m Kinderlauf Jungen
1250 m FreeWay-Lauf Mädchen
1250 m FreeWay-Lauf Jungen
5,2 km Autohaus Schneider-Jedermannlauf
5,2 km Walking / Nordic Walking
Walking 10 km
Bitburger 10 km Hauptlauf
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
Bitburger 10 km Hauptlauf
Lastname
Firstname
M/F
Startnumber
Nation
Club
Wagner
Matthias
66
D
LT FSV Ralingen
Kneip
Nina
65
DE
SV Oberweis
Dimmer
Werner
64
D
LG Pronsfeld-Lünebach
Schmitt
Frank
63
D
Feller
Jutta
62
D
LTF Marpingen
Feller
Franz
61
D
LTF Marpingen
Feller
Stefan
60
D
LTF Marpingen
Laumers
Michael
59
D
SC Bleialf
Laumers
Marco
58
D
SC Bleialf
Harvanek
Pavel
57
CZ
Harvanek
Pavel
56
CZ
König
Thomas
55
DEU
Bergläufer Issel
Hastert
Thomas
54
D
Team Fiat 500
Milde
Jörg
53
D
LT Brüderkrankenhaus
Michels
Beatrice
52
D
getFit Trier
Salm
Patrick
51
DEU
Schröder
Karl-Heinz
50
D
LG Pronsfeld-Lünebach
Scherer
Oliver
49
D
Straßfeld
Rosemarie
47
D
Lesepaten Prüm
Kremer
Annika
46
GER
LG Meulenwald Föhren
Kremer
Bruno
45
GER
LG Meulenwald Föhren
Haas
Marion
44
D
LG Meulenwald Föhren
Braun
Wolfram
43
D
LG Meulenwald Föhren
Molitor
Carsten
42
D
LG Meulenwald Föhren
Schmitz
Evelyn
41
D
TV Bitburg
Schmitz
Arnold
40
D
TV Bitburg
Kolle
Stephan
39
D
stephan-kolle-sportcoaching
Lahure
Patrick
38
LUX
CAEG Grevenmacher
Milde
Arno
37
D
Trimmelter SV
Göbel
Erwin
36
D
DJK Wißmannsdorf
Meier
Oswald
35
D
DJK Wißmannsdorf
Richter
Wolfgang
34
D
DJK Wißmannsdorf
Ewerhardt
Richard
33
D
Just for Fun
Ewerhardt
Richard
32
D
Just for Fun
Koch
Thomas
31
D
Cremer
Frank
67
D
Bundespolizei Trier
Mossal
Erich
68
D
Team eVital Irrel
Nöhl
Thomas
69
D
LT Esslingen
Kohn
Michel
70
LUX
Both
Hans
71
D
SG Triathlon Prüm
Fauska
Dirk
72
D
Pauli
Michael
73
D
Knörr
Peter
74
D
LG Vulkaneifel
Zahren
Andreas
75
D
DJK Wißmannsdorf
Fischer
Peter
76
D
Trierer Stadtlauf e.V.
Engel
Dirk
77
D
LT Schweich
gode
heiko
78
D
Post-Sport-Telekom Trier
Roth
Oliver
79
D
Grobelny
Frank
80
D
SV Oberweis
Hannawald
Guido
81
D
Konder
Dagmar
82
D
Silvesterlauf Trier e.V.
Bauer
Bertold
83
D
TV Losheim
Ziwes
Oliver
84
D
SV Welschbillig
Heinz
Sonja
85
D
DJK Irrel
Gillenkirch
Dominik
86
D
LG Pronsfeld-Lünebach
Weber
Bettina
87
D
TV Hermeskeil
Wagner
Cindy
88
D
Lichter
Leo
89
D
LG Pronsfeld Lünebach
Klein
Guntram
90
D
Urbany
Guido
91
D
LT Ferschweiler Plateau
Bruns
Hildegard
92
D
LG Langsur
Weber
Wolfgang
93
D
Zeimet
Christian
94
D
DJK Irrel
Thelen
Jörg
95
D
LG Pronsfeld-Lünebach
Funk
Jürgen
96
D
SV Tawern
Schoening
Sylvia
97
D
Hammann
Theo
98
D
SV Wintrich
Nöhl
Andreas
99
D
LT Esslingen
Bermes
Beatrix
100
D
Lt Mertesdorf 2001 ev
Bermes
Dieter
101
D
Lt Mertesdorf 2001 e V
Olk
Winfried
102
D
Silvesterlauf Trier e.V.
Klaus
Klaudia
103
DEU
LT Schweich
Keilen
Michael
104
D
Tri Post Trier
Da Silva
Michael
105
P
Saif
Farid
106
IR
Nehrenheim
Heinz
107
D
VFB Ahbach
Wolsfeld
Andrea
108
D
Bojung
Caroline
109
D
Wagner
Andreas
110
D
LT FSV Ralingen
Betzler
Linda
111
D
LG Rhein-Wied
Sporer
Claus
112
DEU
Silvesterlauf Trier e.V.
Clasen
Sebastian
113
D
Team Mittelmosel Triathlon
Mettlach
Peter
114
D
Silvesterlauf Trier e.V.
Brüders
Anja
115
D
Karl
Marcus
116
D
LG Langsur
Kleinert
Ute
117
D
LG Meulenwald Föhren
Ehrmann
Thomas
118
D
LG Meulenwald Föhren
Klaeren
Klaus
119
D
PST Trier
Schäfer
Peter
120
D
LT TUS Platten
Schmitt
Laura
121
GER
LG Bernkastel-Wittlich
Krumeich
Matthias
122
D
Schumacher
Stefan
123
D
Theo Steil GmbH
Fuß
Hendrik
124
D
Theo Steil GmbH
Roos
Jürgen
125
D
Theo Steil GmbH
Klassen
Sandra
126
D
Theo Steil GmbH
Dawen
Aloys
127
D
SG Triathlon Prüm
Schaal
Björn
128
D
Schütz
Florian
129
D
Schmitt
Stefan
130
D
LG Bernkastel-Wittlich
Thies
Herbert
131
D
Osanner Rosenbergläufer