Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
17. Deifferdenger Chreschtlaf 2022
list of participants
17. Deifferdenger Chreschtlaf 2022
list of participants
10.700m ENDURO
switch Discipline (10.700m ENDURO)
500m Bambini
1.000m Kids RACE
5.000m SHORTY
10.700m ENDURO
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
10.700m ENDURO
Lastname
Firstname
M/F
YOB
Startnumber
Nation
Club
Diederich-Kaiser
Elvira
1956
101
LUX
Club Uelzechtdall
Poos
Christian
1977
102
LUX
SaF Zéisseng
Ney
Mike
1975
103
LUX
Museldickserten
Specchio
Melissa
1993
104
LUX
Hatz
Lisa
1995
105
LUX
Ernster
Luc
1989
106
LUX
Berchem
Stéphane
1994
107
LUX
STRAINCHAMPS
Jim
1979
108
LUX
Henkel
Antje
1981
109
DEU
Dentzer
Marie-Anne
1984
11001
LUX
CA Dudelange
Dentzer
Anne-Marie
1984
110
LUX
CA Dudelange
Perovic
Nino
1968
111
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
GLOD *
Michel Patrick
1970
112
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg / Special Olympics Laftreff
Weiler
Steve
1982
113
LUX
ERDINGER Active TEAM
Adrovic
Amar
1993
114
LUX
AS Douanes
Steil
Thomas
1962
115
DEU
LG Langsur
Hoffmann
Steve
1985
116
LUX
Team 110%
Agostinho
Natalia
1976
117
FRA
Sam
Wirtz
1999
118
LUX
Special Olympcs Luxemburg
Gomes
Sara
1974
119
PRT
LT Hesper
Scholtes
Nora
1984
120
LUX
Lang
Candy
1995
188
LUX
Bodri
Ronny
1983
121
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Stucchi
Jonathan
1983
122
LUX
A.S. Douanes
Schiffels
Peter
1972
123
DEU
LG Langsur
Cavadady
Susie
1980
124
POR
Susiecavadas@gmail.com
Gangolf
Joël
1991
125
LUX
/
Feola
Michele
1965
126
ITA
LG Langsur
Gracin
Steve
1979
127
LUX
Zwick
Esther
1984
128
LUX
Aalam
Abdellah
1983
129
LUX
Capa Ettelbruck
Bruno
Oliveira Freitas
1989
130
LUX
Hugo
Da Fonseca Henriques
2003
131
LUX
Rodrigo
Resende
1990
132
LUX
Kilan
Olivier
1983
133
FRA
R+V AIFM
CABRAL
Nelson
1987
134
LUX
CA Belvaux
Guetti
Laurent
1979
135
LUX
C. A. Fola
Weber
Tun
1984
136
LUX
Schmitz
Sarah
1994
137
LUX
Weides
Annick
1993
138
LUX
Zaton
Lucas
1989
139
LUX
Klonski
Luc
1978
140
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Wengler
Viviane
1962
141
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Wengler
Guy
1943
142
LU
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Mohamed
Elhimeur
2003
11003
MAR
FRMA
Massard
Tamara
1991
143
LUX
Dickes
Mike
1987
144
LUX
Roncin
Ronan
1993
145
FRA
Schiltz
Marc
1979
146
LUX
SpeciaL Olympics Luxembourg
Anton
Bondarenko
1981
147
LUX
Heirandt
Joelle
1971
148
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Rodrigues
Nelia
1966
149
PRT
Linster
Lou
1992
150
LUX
DP Demokratesch Partei
Drui
Jeffrey
1992
151
LUX
Hengen
Francis
1957
152
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Mitchell
Lincoln
1976
153
AUS
Scapati
Mariangela
1987
154
ITA
Jaas
Lee
1952
155
LUX
NSL Stroossen
Raimondo
Lucia
1974
156
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Frisch
Pamela
1980
157
LUX
LT Hesper
Koob
Michel
1948
158
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Feltgen
Pierrot
1979
159
LUX
SpeciaL Olympics Luxembourg
Muller
Lex
1959
160
LUX
Flesch
Pol
1993
161
LUX
CA Fola
Bouché
Jonathan
1985
162
FRA
Fausto
Ramos
1981
163
LUX
Cristina
Correia
1982
164
LUX
Lallemang
Bob
1990
165
LUX
Perlic
Patrick
1961
166
LUX
Ribeiro
Licinio
1975
167
POR
Bichebois
Julia
1984
168
FRA
Lallemang
Max
1993
169
LUX
CA Fola
Rek
Iwona
1988
170
POL
Hienckes
Gaston
1950
171
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Reding
Christiane
1952
172
LUX
Spiridon 08 Lëtzebuerg
Picchi
Laurence
1967
173
FRA
Caphg
PICCHI
Martial
1966
174
FRA
Caphg
BUYL
Karine
1970
175
LUX
CAPHG
Calté
Marie
2000
176
LUX
CAPHG
Marques
José
1974
177
POR
Marques
Rafael
2001
178
LUX
Annick
Breger
1991
LUX
Breger
Nathalie
1982
LUX
Breger
Max
1989
LUX
Houot
Lisa
1997
LUX
RBUAP
Houot
Romain
1971
FRA
RBUAP
Dickes
Sally
1990
LUX
Le Lann
Erwan
1994
FRA
RBUAP
Arensdorf
Tania
1973
LUX
Karibu Junglinster
Micolino
Manuel
1966
LUX
Bartlett
Katia
1987
Deutschland
TG Konz/Trier-Olewig/TuLux/Meulenwald/Herzsignal
Bartlett
Avelina Cecilia
2010
DEU
TG Konz
Peixoto
Patrick
1984
LUX
Houot
Lisa
1997
179
FRA
Houot
Romain
1971
180
FRA
Le Lann
Erwan
1994
181
FRA
Schalbar
Patrick
1975
182
LUX
RBUAP
Warken
Daniel
1977
183
LUX
RBUAP
Veigas
Toni
1988
184
LUX
AS Douanes
Berg
Gilles
2006
185
LUX