Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Results: 16. Veldenzer Lauf in den Frühling 2018
Jedermann Lauf
16. Veldenzer Lauf in den Frühling 2018
Results
Jedermann Lauf
switch Discipline:
Jedermann Lauf
Bambinilauf
Kinder U12 und jünger
Jugendlauf (U14/U16)
Jugendlauf (U18/U20)
Jedermann Lauf
Walking
Download complete list
back to overview
Filter (click to remove it):
Gender: m
[x]
Place
M/F.
Name
Pl/Cl
Class
Startnumber
Nation
Club
Zeit
1.
1.
1.
Willems, Christoph
1.
M40
2321
DEU
SV Krettnach
00:22:19
2.
2.
2.
Kober, Alexander
2.
M40
2486
DEU
LG Vulkaneifel
00:22:26
3.
3.
3.
Gierten, Patrick
3.
M40
2322
DEU
PSV Wengerohr
00:22:43
4.
4.
4.
Paulus, Walter
1.
M55
2584
D
TV Hermeskeil
00:23:08
5.
5.
5.
Adamietz, Michael
1.
M45
2325
DEU
PSV Wengerohr
00:24:16
6.
6.
6.
Sonnabend, Thorsten
1.
M35
2592
DE
FC Straberg
00:24:42
7.
7.
7.
Franzelius, Peter
4.
M40
2326
DEU
Grünewaldläufer SV Lüxem
00:24:59
8.
9.
8.
Petry, Jochen
1.
M50
2477
D
PST Trier
00:25:49
9.
11.
9.
Perling, Tobias
1.
M20
2595
D
00:26:24
10.
12.
10.
Knop, Stephan
2.
M35
2324
DEU
Trail römische Weinstraße e. V
00:26:36
11.
13.
11.
Schub, Matthias
2.
M45
2479
D
Lauf Schuhs
00:27:34
12.
14.
12.
Teusch, Michael
1.
M30
2594
D
Adventslauf.net
00:27:45
13.
15.
13.
Hammann, Theo
1.
M60
2384
DEU
Spiridon Hochwald
00:28:00
14.
16.
14.
Heisig, Georg
2.
M55
2467
DEU
DJK LT Helenenberg
00:28:03
15.
17.
15.
Jost, Jürgen
2.
M50
2469
D
Vulkanläufer
00:28:05
16.
18.
16.
Bauberg, Michael
2.
M30
2379
DEU
Jugendhof Wolf
00:28:10
17.
21.
17.
Fandel, Wolfgang
3.
M45
2330
DEU
Bitburger Triathlonprojekt 201
00:29:11
18.
22.
18.
Rosiepen, Dieter
1.
M65
2591
DE
Team Active BKS
00:29:15
19.
23.
19.
Barten, Hermann
2.
M60
2596
DE
LT Büdlich-Breit-Naurath
00:29:44
20.
24.
20.
Schneiders, Arnd
3.
M50
2473
D
Vulkanläufer
00:29:48
21.
25.
21.
Braun, Wolfram
4.
M50
2316
DEU
LG Meulenwald Föhren
00:29:52
22.
27.
22.
Nau, Oliver
3.
M55
2463
DEU
DJK LT Helenenberg
00:30:13
23.
28.
23.
Schäfer, Peter
4.
M55
2332
DEU
LT TuS Platten
00:30:19
24.
30.
24.
Endres, Stefan
5.
M50
2331
DEU
Bitburger Triathlonprojekt 201
00:30:30
25.
33.
25.
Wirges, Heinz
2.
M65
2329
DEU
VfL Tr-Trarbach
00:33:50
26.
34.
26.
Simonis, Guido
5.
M40
2597
D
Vulkanläufer
00:35:11
27.
36.
27.
Viert, Wolfgang
1.
M75
2333
DEU
00:36:02
28.
38.
28.
Klären, Hans
3.
M65
2590
D
SV Wintrich
00:38:48
29.
39.
29.
Bruncevic, Daniel
3.
M35
2466
DEU
DJK LT Helenenberg
00:39:36
30.
43.
30.
Reinhard, Andreas
4.
M45
2380
DEU
Jugendhof Wolf
00:46:45
31.
45.
31.
Renowitzki, Hans Peter
4.
M65
2382
DEU
Vulkanläufer
00:47:15
32.
48.
32.
Haubrichs, Günther
1.
M80
2327
DEU
Lauffreunde Mertesdorf
01:05:26