Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
16. Int. Zeppelinlauf - WINTRICH 2022
list of participants
16. Int. Zeppelinlauf - WINTRICH 2022
list of participants
Bitburger 0,0% Hauptlauf
switch Discipline (Bitburger 0,0% Hauptlauf)
Bitburger 0,0% Hauptlauf
Jedermannlauf 5km (ab 2012)
Walking/Nordic Walking
Jugendlauf 3000m (U16/14, 2007-2010)
Bambinilauf 460m (2015 u. jünger)
Kinderlauf (U12/10, 2011-2014)
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
Bitburger 0,0% Hauptlauf
Lastname
Firstname
M/F
YOB
Nation
Club
Kahl
Holger
1971
DEU
TV Andel
Freymuth
Jürgen
1949
DEU
LG Vulkaneifel
Ludwig
Julia
1985
DEU
Reichmann
Denny
1978
DEU
Team Zeppelin Mülheim
Müller
Martin
1990
DEU
LG Meulenwald Föhren
Herz
Stefanie
1980
DEU
Hübner
Monika
1965
DEU
Parksauna Trier
Heinl
Roman
1971
DEU
Briesch
Michael
1981
DEU
Krämer
Uschi
1972
DE
Braun
Wolfram
1965
DEU
LG Meulenwald Föhren
Haas
Marion
1963
DEU
LG Meulenwald Föhren
Bernitt
Roman
1978
DEU
Haas
Armin
1969
DEU
SV Zell
Theisen
Steven
1978
DEU
Natural Born Chiller,s
Bohn
Kevin
1984
DEU
48 LOSCH Luxembourg
Hammann
Theo
1954
DEU
Spiridon Hochwald
Alt
Peter
1954
DEU
VFB Polch
Michels
Patric
1977
DEU
Spiridon Hochwald
Hoffmann
Markus
1976
DEU
Spiridon Hochwald
Sifferath
Martin
1976
DEU
Wirges
Heinz
1951
DEU
Fußmann
Matthias
1960
DEU
LT SC Bleialf
König
Alexandra
1979
DEU
SpVgg Mülheim-Brauneberg
Ingenbleek
Frauke
1980
DEU
Radünzel
Karl-Heinz
1944
DEU
Polizei SV Trier
Paulus
Walter
1961
DEU
TV Hermeskeil
Mootz
Werner
1942
DEU
LTF Köllertal
Schüller
Sebastian
1996
DEU
Krämer
Christoph
1990
DEU
Team getFit
Hausmann
Tine
1982
DEU
LT Schweich/ Tri Post Trier/ Team getFit
Herbert
Emily Paula
1998
DEU
Tri Post Trier
Steenbakkers
Johannes
1942
DEU
Willgerodt
Charlotte
1995
DEU
Tri Post Trier
Knop
Silke
1970
DEU
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Schäfer
Peter
1962
DEU
LT TuS Platten
Berger
Gunter
1941
DEU
LG Pronsfeld-Lünebach
Wendenius
Christof
1993
DEU
Schatzinger
Achim
1970
DEU
Block
Daniel
1973
DEU
St. Anger
Ludwig
Johannes
1984
DEU
Jonas
Wolfgang
1964
DEU
TV Hermeskeil
Dzubur
Anel
1985
BIH
Team Zeppelin Mülheim
Esch
Bernd
1964
DEU
Team Mittelmosel Triathlon
Wagner
Birgit
1973
DEU
Wittlich
Linden
Jonas
2003
DEU
Gotto
Robert
1957
DEU
HSC Gamlen
Dietz
Christian
1978
DEU
LT TuS Platten
Mettlach
Peter
1964
DEU
Lauftreff TuLux
Holper
Elmar
1964
DEU
LG Pronsfeld-Lünebach
Schumacher
Jens
1969
DEU
TG Konz
Näckel
Torsten
1977
DEU
SpVgg Minderlittgen-Hupperath
Horn
Jonas
2000
DEU
Team getFit
Teusch
Dorothee
1979
GER
TuS Bengel 05
Bauer
Michelle
1989
DEU
LT Schweich
Janas
Sven
1979
DEU
TuS Wehlen
Rech
Viola
1999
DEU
LT Schweich
Theobald
Andreas
1993
DEU
PST Trier
Wagner
Matthias
1966
DEU
Westenergie Team 2022
Rößler
Marius
1993
DEU
Westenergie Team 2022
Roth
Hermann
1962
DEU
LG Meulenwald Föhren
Pfeiffer
Annika
1982
DEU
LT Büdlich-Breit-Naurath
Ehses
Dominik
1993
DEU
Endres
Stefan
1965
DEU
Wittlich
Frank
Hans-Leo
1964
DEU
TuS Wehlen
Dawen
Roman
1981
DEU
FC Prüm
Dawen
Aloys
1949
DEU
FC Prüm
Olk
Lars
1985
DEU
Ausdauerteam.de /morbach
Simon
Alfons
1957
DEU
TV Hermeskeil
Mann
Irmgard
1950
DEU
PST Trier
Meyer
Anika
1984
DEU
TV Hermeskeil
Nospes
Peter
1960
DEU
LG Meulenwald Föhren
Plagnaud
Jean-Luc
1966
FRA
Nascimento
Tony
1969
PRT
Dähnert
Tina
1978
DEU
Zubik
Sabine
1981
DEU
Welther
Matthias
1987
DEU
Triathlon - Team - Mittelmosel
Schneider
Christel
1959
DEU
LT Esch
Schmitt
Carolin
1992
DEU
LG Meulenwald Föhren
Theis
Leonie
1996
DEU
LG Meulenwald Föhren
Schmitt
Stefan
1964
DEU
Team Zeppelin Mülheim
Luther
Markus
1966
DEU
LAZ Birkenfeld
Olk
Winfried
1966
DEU
LT Schweich
Richter
Wolfgang
1968
DEU
DJK Wißmannsdorf
Meier
Oswald
1958
DEU
DJK Wißmannsdorf
Israel
Volker
1972
DEU
TV Hermeskeil
Bermes
Dieter
1956
DEU
LG Meulenwald Föhren
Bermes
Beatrix
1955
DEU
LG Meulenwald Föhren
Leis
Katja
1976
DEU
LT Schweich
Roos
Jürgen
1965
DE
LT Schweich
Manschel
Jonas
1989
DEU
Team getFit / SSV Trier
Pelzer
Marco
1967
DEU
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Barten
Hermann
1957
DEU
LT Büdlich-Breit-Naurath
Mehles
Luis
1984
DEU
Tri Post Trier
Nolles
Alwin
1963
DEU
LG Meulenwald Föhren
Marx
Manfred
1961
DEU
Willems
Christoph
1976
DEU
SV Krettnach
Kilsch
Klaus
1953
DEU
LG Idar-Oberstein
Reis
Klaus Günter
1952
DEU
Lt.Mertesdorf 2001 e.V.
Flesch
Johannes
1987
DEU
LG Bernkastel-Wittlich