Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Results: 16. Int. Oberweiser Volkslauf , 2007
Schülerlauf 1400 m (C,D: Jg. 1996 u. jünger)
16. Int. Oberweiser Volkslauf , 2007
Results
Schülerlauf 1400 m (C,D: Jg. 1996 u. jünger)
switch Discipline:
Schülerlauf 1400 m (C,D: Jg. 1996 u. jünger)
Schülerlauf 1400 m (C,D: Jg. 1996 u. jünger)
Schülerlauf 2100 m (A,B: Jg. 1992 - 1995
5 km Jedermann
5 km Walking
10 km Hauptlauf
Download complete list
back to overview
Filter (click to remove it):
Nation: D
[x]
Place
M/F.
Name
Pl/Cl
Class
Startnumber
Nation
Club
Zeit
1.
1.
1.
Johanns, Tobias
1.
M10
1132
D
FC Ormont
00:05:12
2.
2.
1.
Wio, Stefanie
1.
W10
1118
D
SC Bleialf
00:05:15
3.
4.
2.
Schmitt, Hannah
2.
W10
1114
D
SV Wintrich
00:05:36
4.
5.
3.
Bales, Chiara
3.
W10
1112
D
SV Oberweis
00:05:42
5.
6.
3.
Eichner, Luca
1.
M08
1136
D
00:05:44
6.
7.
4.
Köhler, Jana
4.
W10
1117
D
SV Oberweis
00:05:47
7.
8.
4.
Gödert, Tim
3.
M10
1119
D
FC Wierschem
00:05:56
8.
9.
5.
Weber, Marc
2.
M08
1122
D
TG Konz
00:05:59
9.
10.
6.
Winter, Adrian
4.
M10
1142
D
SV Oberweis
00:06:00
10.
11.
7.
chagri, salim
5.
M10
1113
D
00:06:00
11.
12.
8.
Schmidt, Johannes
6.
M10
1006
D
SV Oberweis
00:06:01
12.
13.
9.
Nienke, Bastian
7.
M10
1007
D
SV Oberweis
00:06:01
13.
14.
10.
Leisen, Berni
8.
M10
1147
D
SV Oberweis
00:06:04
14.
15.
5.
Hillen, Eva
5.
W10
1145
D
SG Triathlon Prüm
00:06:04
15.
16.
11.
Wallig, Benedikt
3.
M08
1127
D
00:06:07
16.
17.
6.
Singhof, Deborah
6.
W10
1121
D
FC Ormont
00:06:07
17.
18.
12.
Kneip, Sebastian
4.
M08
1125
D
SV Bettingen
00:06:11
18.
19.
7.
Graham, Leslie
1.
W08
1123
D
00:06:13
19.
20.
13.
Kneip, Marius
9.
M10
1124
D
SV Bettingen
00:06:13
20.
21.
8.
Reichert, Corinna
7.
W10
1137
D
LG Daleiden
00:06:14
21.
22.
14.
Lauer, Jan
5.
M08
1148
D
00:06:17
22.
23.
15.
Jackel, Emil
6.
M08
1152
D
00:06:20
23.
24.
16.
Mares-Köhler, Aaron
7.
M08
1003
D
SV Oberweis
00:06:21
24.
25.
9.
Thielen, Anna
2.
W08
1120
D
SV Kyllburg
00:06:22
25.
26.
10.
Johanns, Anna
3.
W08
1133
D
FC Ormont
00:06:24
26.
27.
17.
Mombach, David
8.
M08
1138
D
LG Daleiden
00:06:27
27.
29.
18.
Baumann, Kai
9.
M08
1144
D
FC Könen
00:06:32
28.
30.
19.
Pauls, Tobias
10.
M08
1008
D
SV Baustert
00:06:34
29.
31.
12.
Peters, Conny
8.
W10
1143
D
TG Konz
00:06:36
30.
32.
13.
Nau, Marie
9.
W10
1134
D
DJK Irrel
00:06:36
31.
33.
20.
Stein, Florian
11.
M08
1128
D
Spiridon Hochwald
00:06:37
32.
34.
14.
Schmitt, Kim-Alicia
10.
W10
1115
D
00:06:49
33.
35.
21.
Pick, Jonas
12.
M08
1135
D
SV Oberweis
00:06:56
34.
36.
15.
Benzschawel, Kathrin
5.
W08
1141
D
00:06:57
35.
37.
22.
Hormesch, Ralf
13.
M08
1116
D
Enztal-Läufer FC Mettendorf
00:06:58
36.
38.
16.
Britz, Celine
6.
W08
1005
D
SV Oberweis
00:07:11
37.
39.
17.
Hölzle, Sofie
7.
W08
1151
D
00:07:12
38.
40.
23.
Heideker, Steffen
10.
M10
1146
D
TSV Reutlingen
00:07:14
39.
41.
24.
Gödderz, Tim
14.
M08
1150
D
00:07:38
40.
42.
18.
Niederprüm, Tabea
8.
W08
1001
D
SV Oberweis
00:07:39
41.
43.
25.
Hubertus, Bablo
15.
M08
1149
D
BFB Dillingen
00:09:41