Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
12. Int. Zeppelinlauf - Mülheim an der Mosel 2017
list of participants
12. Int. Zeppelinlauf - Mülheim an der Mosel 2017
list of participants
Bitburger 0,0% Hauptlauf
switch Discipline (Bitburger 0,0% Hauptlauf)
Bambinilauf 460m (2010 u. jünger)
Jugendlauf 2600m (2002-2005)
Jedermannlauf 5km (ab 2005)
Walking 5km
Bitburger 0,0% Hauptlauf
Kinderlauf (2006-2009)
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
Bitburger 0,0% Hauptlauf
Lastname
Firstname
M/F
YOB
Nation
Club
Wolff
Markus
1984
DEU
LT Schweich
Lellinger
Wolfgang
1968
DEU
LT Schweich
Backes
Georg
1958
DEU
SVS Taben/Rodt
Schmitt
Uwe
1967
DEU
Nummer
Sebastian
1983
DEU
Fischer
Peter
1953
DE
Trierer Stadtlauf e.V.
Werel
Ralf
1971
DEU
Lauftreff SV Olewig
Werel
Kai
2000
DEU
Gut Radl
Schäfer
Marius
1999
DEU
Gut Radl
Braun
Wolfram
1965
DEU
LG Meulenwald Föhren
Haas
Marion
1963
DEU
LG Meulenwald Föhren
Probst
Thomas
1987
DEU
LT Schweich
Stach
Harald
1953
DEU
LG Meulenwald Föhren
Hübner
Monika
1965
DEU
Parksauna Trier
Meyers
Herbert
1968
DEU
LG Pronsfeld-Lünebach
Kremer
Ferdinand
1950
DEU
LT Schweich
Richter
Wolfgang
1968
DEU
DJK Wißmannsdorf
Meier
Oswald
1958
DEU
DJK Wißmannsdorf
Steffen
Thorsten
1983
DEU
LG Vulkaneifel
Laugsch
Piotr
1968
DEU
Stadtwerke Trier
Diwo
Michael
1973
DEU
Michels
Beatrice
1966
DEU
TG Konz
Thul
Christian
1971
DEU
Rählmann
Stefan
1980
DEU
Körin
Andy
1975
DEU
Die Superburschis
Peters
Michelle
1995
DEU
Hött
Daniel
1990
DEU
Weicker
Yves
1979
LUX
Lanternes Rouges
Blau-Scholtes
Alexandra
1960
DEU
LT Büdlich-Breit-Naurath
Kollmann
Uwe
1961
DEU
LT Büdlich-Breit-Naurath
Mangrich
Jürgen
1968
DEU
LT Schweich
Leinen
Hans-Josef
1950
DEU
S E Orenhofen
Hauth
Norbert
1978
DEU
TuS Wehlen
Morgen
Ingrid
1958
DEU
City Sport-Team
Beck
Michael
1981
DEU
SV Palzem-Wehr
Nagel
Jens
1976
DEU
Team Get Fit
Frank
Hans-Leo
1964
DEU
TuS Wehlen
Haas
Kerstin
1971
DEU
LT Büdlich-Breit-Naurath
Haas
Olaf
1967
DEU
LT Büdlich-Breit-Naurath
Bund
Andreas
1967
DEU
Tri Post Trier
Bund
Sara
1980
DEU
Tri Post Trier
Stark
Heiner
1969
DEU
Lauf Stark
Hein
Jürgen
1971
DEU
PST Trier
Janas
Sven
1979
DEU
TuS Wehlen
König
Thomas
1977
DEU
Bergläufer Issel
Barth
Marcel
1977
DEU
City Sport-Team
Kunst-Herges
Karina
1963
DEU
SFG Bernkastel - Kues
Herges
Heinz
1961
DEU
SFG Bernkastel - Kues
Dillmann
Dirk
1987
DEU
Team Get Fit
Willems
Christoph
1976
DEU
SV Krettnach
Klein
Heinz-Gerhard
1952
DEU
Team active-Bernkastel
Schneider
Andreas
1974
DEU
AH Wadrill
Schneider
Petra
1975
DEU
TV Hermeskeil
Hannawald
Guido
1969
DEU
Caritasverband Westeifel e.V.
Cillien
Simone
1985
DEU
LT Schweich
Burmeister
Dieter
1943
DEU
LG Pronsfeld-Lünebach
Schneider
Christel
1959
DEU
LT Esch
Hartmann
Rolf
1978
DEU
SE Orenhofen
Gräff
Christoph
1981
DEU
Rhein-Main-Express
Wendling
Thomas
1982
DEU
Hunsrück-Marathon e.V.
Dietz
Stefan
1967
DEU
Samba Rio
Giesenkirchen
Winfried
1954
DEU
MCV Oberkail
Kraft
Matthias
1966
DEU
DZ Privatbank S.A.
Zenzen
Stefan
1974
DEU
Ernsdorf
Thomas
1984
DEU
LT Schweich
Amatini
Liza
1986
LUX
Team Get Fit
Bauer
Michelle
1989
DEU
SV Ellscheid
Reiter
Christian
1986
DEU
FC Metterich
Radünzel
Karl-Heinz
1944
DEU
Polizei SV Trier
Schmitt
Stefan
1964
DEU
Team Zeppelin Mülheim
Paulus
Walter
1961
DEU
LT Büdlich-Breit-Naurath
Wierz
Marina
1991
DEU
LT Schweich
Poloschek
Heike
1967
DEU
Hunsrück-Marathon e.V.
Welter
Jean-Marie
1947
LUX
C A E G
Backes
Marc
1983
LUX
C.A. FOLA
Steffgen
Joachim
1960
D
LT Esch
Brand
Christian
1978
DEU
Silvesterlauf Trier e.V.
Esch
Bernd
1964
DEU
Grünewaldläufer SV Lüxem
Kasper
Josef
1949
DEU
DJK Prüm-Enz
Kasper
Irmgard
1955
DEU
DJK Prüm-Enz
Lichter
Monika
1949
DEU
DJK Prüm-Enz
Kreber
Martina
1960
DEU
Team Get Fit
Theis
Carolin
1992
DEU
Theis
Leonie
1996
DEU
Thiel
Pascal
1998
D
SpVgg Mülheim-Brauneberg
Fandel
Markus
1990
DEU
SV Oberweis
Hammann
Theo
1954
DEU
Spiridon Hochwald
Mootz
Werner
1942
DEU
LTF Köllertal
Koch
Thomas
1962
DEU
TV Bitburg
Michalak
Carlo
1970
DEU
Haas
Christina
1986
DEU
Team Get Fit
Thome
Norbert
1965
DEU
Spiridon Hochwald
Thome
Gisela
1969
DEU
Spiridon Hochwald
Schmitt
Frank
1967
DEU
Gerard
Reinhold
1958
DEU
LT Welschbillig e. V.
Koster-Schiemann
Niklas
1995
DEU
DJK Prüm-Enz
König
Thomas
1966
D
LT Mertesdorf 2001 e.V.
Schräder
Björn
1985
DEU
Longman
Paul
1962
GBR
Engel
Dirk
1970
DEU
LT Schweich