Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
10. offizieller Bendersbachtallauf 2018
list of participants
10. offizieller Bendersbachtallauf 2018
list of participants
Teschermännchen-Lauf ca. 15 km (ab Jahrgang 2002)
switch Discipline (Teschermännchen-Lauf ca. 15 km (ab Jahrgang 2002))
Bendersbachtallauf ca. 25 km (ab Jahrgang 2002)
ca. 10 km – Bischof-Milo-Lauf (ab Jahrgang 2004)
Walking ca. 10 km – Rixius-Varus-Walking
Teschermännchen-Lauf ca. 15 km (ab Jahrgang 2002)
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
Teschermännchen-Lauf ca. 15 km (ab Jahrgang 2002)
Filter (click to remove it):
Nationality: DEU
[x]
Lastname
Firstname
M/F
YOB
Nation
Club
Scheer
Thomas
1969
DEU
Lellinger
Wolfgang
1968
DEU
LT Schweich
Klas-Gundel
Irene
1949
DEU
Spiridon Hochwald
Lutz
Stephan
1979
DEU
Kändel 07
Mattes
Helga
1964
DEU
Michael
Scholtes
1957
DEU
Team Hospizlauf
Roth
Ewald
1968
DEU
SV Föhren
Ahl
Thomas
1965
DEU
Schäfer
Peter
1962
DEU
Lauftreff TuS Platten
Ludwig
Désirée
1981
DEU
Müller
Holger
1970
DEU
Team getFit
Blasius
Astrid
1967
DEU
TV Hermeskeil
Schmitz-Garde
Julia
1975
DEU
Pickel
Michael
1970
DEU
Heidemann
Gaby
1972
DEU
Theis
Hermann
1966
DEU
Lauftreff Mertesdorf 2001 e.V.
Kaspari
Nadja
1978
DEU
LG Langsur
Kneer
Bernd
1970
DEU
Tri Post Trier
Weber
Doris
1960
DEU
TV Hermeskeil
Gerard
Reinhold
1958
DEU
LT Welschbillig e. V.
Paulus
Walter
1961
DEU
TV Hermeskeil
Reichert
Monika
1967
DEU
Allmacher
Birgit
1963
DEU
TuS Bengel 05
Simon
Bettina
1976
DEU
TuS Bengel 05
Winkler
Armin
1972
DEU
TuS Bengel 05
Kaiser
Johannes
1949
DEU
SC Bleialf
Krämer
Toni
1956
DEU
VFB Ahbach
Schneider
Christel
1959
DEU
LT Esch
Bermes
Beatrix
1955
DEU
LG Meulenwald Föhren
Bermes
Dieter
1956
DEU
LG Meulenwald Föhren
Rosemann
Cornelia
1972
DEU
Scheibelhut
Thomas
1958
DEU
DJK Irrel
Simon
Alfons
1957
DEU
TV Hermeskeil
Gotto
Irma
1964
DEU
Lg HSC Gamlen RSC Untermosel
Stach
Jean
1996
DEU
Hochschulsport Saarbrücken
Wagner
Diane
1984
DEU
LT Schweich
Karls
Markus
1980
DEU
Horn
Astrid
1968
DEU
kein
Laudor
Frank
1972
DEU
SV Bekond Run & Walk
Nabakowski
Lars
1978
DEU
Ballklatscher United
Kerpen
Gabi
1962
DEU
Maar-Läufer Daun
Günter
Ferber
1969
DEU
Maar-Läufer Daun
Reuter
Nicole
1971
DEU
Ziwes
Oliver
1972
DEU
Nolles
Alwin
1963
DEU
LG Meulenwald Föhren
Schabio
Uli
1961
DEU
LT Schweich
Konder
Wolfgang
1961
DEU
Silvesterlauf Trier e.V.
Zimmer
Stefan
1966
DEU
Gödecke
Christian
1966
DEU
Hoffmann-Pfeiffer
Rita
1969
DEU
LG Pronsfeld - Lünebach
Ebner
Torsten
1970
DEU
LT Schweich