Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
1. VIRTUELLER TRIERER STADTLAUF
list of participants
1. VIRTUELLER TRIERER STADTLAUF
list of participants
10km Lauf
switch Discipline (10km Lauf)
10km Lauf
Halbmarathon
5 km Lauf
2 km Lauf
Allgemeiner Hinweis
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
10km Lauf
Filter (click to remove it):
Nationality: DEU
[x]
Lastname
Firstname
M/F
Status
YOB
Startnumber
Nation
Club
Theves
Sarah
1981
1219
DEU
TeamTurboTurtle
Zimmer
Suela
1980
1220
DEU
Maler Zimmer
Wildauer
Ingo
1961
1221
DEU
Team Erdinger alkoholfrei
Görres
Achim
1978
1222
DEU
Wurster
Dirk
1969
1223
DEU
Black Forest Laktatvernichter Wolfsrudel
Später
Andrea
1987
1224
DEU
Beck
Yasmine
1995
1225
DEU
Widmer
Andreas
1979
1226
DEU
Black Forrest Laktatvernichter Abteilung Wolfsrude
Pioch
Lina
2007
1227
DEU
Voß
Markus
1985
1228
DEU
Team Erdinger Alkoholfrei
Schmitt
Carsten
1974
1229
DEU
Flocken
Daniela
1976
1230
DEU
Markgraf
Christian
1973
1231
DEU
Hendele
Michael
1979
1232
DEU
Robert
Matthias
1986
1233
DEU
Team GetFit
Ternes
Jennifer
1985
1234
DEU
Engel-Ternes
Jennifer
1984
1235
DEU
Strupp
Astrid
1965
1236
DEU
Aatz
Michelle
1971
1237
DEU
Werner
Kerstin
1989
1238
DEU
Heinzmann
Dominik
1982
1239
DEU
Philipps
Nina
1993
1240
DEU
Thielges
Christine
1987
1241
DEU
Mitmirfit.de
Lorenz
Christine
1982
1242
DEU
Knödgen
Renate
1969
1243
DEU
Follmann
Jörg
1972
1244
DEU
BORNE Laufteam
Treese
Simon
1978
2118
DEU
Laufen macht glücklich
Boesen
Catharina
1990
1245
DEU
Feiber
Eric
1994
1246
DEU
Zahner
Karin
1964
1247
DEU
Gref
Alexander
1986
1248
DEU
Nerling
Wolfgang
1958
1249
DEU
TV Ehrang
Lena
Kisch
2003
1250
DEU
Jugendtheater Fisch e.V.
Marquenie
Susanne
1995
1251
DEU
Brüderkrankenhaus Trier
Will
Daniel
1984
1252
DEU
Palzer
Naomi
1995
1253
DEU
Jagalski
Dirk
1968
1254
DEU
Fleckenstein
Thomas
1962
1255
DEU
Drachen Walker
Bach
Anna Gabriele
1990
1256
DEU
Kleemann
Janine
1982
1257
DEU
Schmitt
Michael
1977
1258
DEU
Lehnert
Michel
1968
1259
DEU
Team getFit
Bongarts
Andreas
1962
1260
DEU
Ernsdorf
Michael
1971
1261
DEU
Einhornzuchtstation Hochstift
Herfen
Katharina
1985
1262
DEU
Biwer
Edith
1962
1263
DEU
Thome
Simon
1995
1264
DEU
Sittmann
Holger
1973
1265
DEU
PST Trier Handball
Weyand
Heiko
1985
1266
DEU
Herfen
Désirée
1980
1267
DEU
Basten
Jörg
1972
1268
DEU
Weis
Sonja
1976
1269
DEU
Hurth
Bastian
1985
1270
DEU
SV Wincheringen
Steines
Steffi
1963
1271
DEU
Weber
David
1987
1272
DEU
Mende
Sandra
1970
1273
DEU
Mayer
Bianca
1973
1274
DEU
Skowronek
Silke
1976
1275
DEU
Ziewers
Wolfgang
1963
1276
DEU
Höland
Tina
1984
1277
DEU
SV Diamante Aue Ringleben
Barthel
Frank
1965
1278
DEU
Wichmann
Knut
1978
1279
DEU
Ossege
Barbara
1978
1280
DEU
Rassau
Matthias
1982
1281
DEU
Rassau
Sarah
1984
1282
DEU
Hein
Marco
1971
1283
DEU
Hausmann-Paul
Christoph
1983
1284
DEU
HartfüßlerTrail e.V.
Müller
Sabrina
1986
1286
DEU
Nerling
Timo
1980
1287
DEU
Bundeswehr
Lieser
Hannah
2005
1288
DEU
Dor
Lisa-Marie
1990
1289
DEU
Läufer mit Herz
Kornelius
Andreas
1981
1290
DEU
Weber
Matthias
1975
1291
DEU
Mendgen
Vérénice
1984
1292
DEU
Mohr
Bernd
1969
1293
DEU
Riedling
Nicole
1982
1294
DEU
Herres
Christian
1987
1295
DEU
Lenhof
Rainer
1970
1297
DEU
Herres
Patrick
1984
1298
DEU
Mehles
Luis
1984
1299
DEU
Hauenstein
Sabine
1979
1300
DEU
FSV Sandharlanden
Klauck
Volker
1971
1302
DEU
Ruppenthal
Sven
1978
1303
DEU
Hockmann
Verena
1976
1304
DEU
Injoy Papenburg
Hockmann
Alwin
1973
1305
DEU
Injoy Papenburg
Schwindt
Patrick
1968
1306
DEU
Run 4 Fun Bübingen
Darscheid
Jörg
1975
1307
DEU
Sportlich-Team Bornheim
Hansen
Fabian
1989
1308
DEU
Lauftreff Hersel
Rossol
Sabrina
1983
1309
DEU
Hölter
Kerstin
1975
1310
DEU
Bernardy
Christiane
1985
1311
DEU
Liedtke
Jennifer
1988
1312
DEU
Fring
Joachim
1968
1314
DEU
CITYSPORT TRIER
Schneble
Bettina
1979
1315
DEU
Schäfer
Marion
1976
1316
DEU
Denise
Thiex
1981
1317
DEU
Müller
Benedikt
1984
1318
DEU
Lutz-Dettmer
Mareike
1980
1319
DEU
Rheinland Running Crew
Kröhnert
Stefanie
1974
1320
DEU
LT Schweich
Wilwertz
Konrad
1953
1321
DEU