Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Results: 1. IRT Läufermeeting Föhren 2013
3-Meilen-Jedermannlauf
1. IRT Läufermeeting Föhren 2013
Results
3-Meilen-Jedermannlauf
switch Discipline:
3-Meilen-Jedermannlauf
Bambinilauf
1000m Kinderlauf (Jg. 2004-2007)
3000m Jugendlauf (Jg. 1998-2003)
3-Meilen-Jedermannlauf
10km - IRT - Hauptlauf
Download complete list
back to overview
Place
M/F.
Name
Pl/Cl
Class
Startnumber
Nation
Club
Zeit
1.
1.
Werhan, Dominik
1.
M20
562
D
Postsportverein Trier
00:17:47
2.
2.
Betzler, Hagen
1.
M16
530
D
PST Trier
00:18:42
3.
3.
Althoff, Benedikt
2.
M16
526
D
TuS Bengel
00:18:58
4.
4.
Chagri, Khalid
1.
M45
550
D
tg konz
00:19:22
5.
5.
Serwg, Peter
1.
M30
561
D
TG Konz
00:21:12
6.
6.
Meiers, Thomas
1.
M40
554
D
00:21:43
7.
7.
Reinhold, Michael
1.
M35
556
D
LT Schweich
00:21:54
8.
8.
Laumers, Michael
2.
M30
514
D
Backes Bau Stadtkyll
00:22:41
9.
9.
Alten, Mario
1.
M50
558
D
TRI-Post-Telekom Trier
00:23:08
10.
10.
Justinger, Alexander
2.
M40
555
D
00:23:11
11.
11.
Schäfer, Peter
2.
M50
521
D
LT TuS Platten
00:23:20
12.
12.
Kletke, Ernst
2.
M45
551
D
TG Konz
00:23:27
13.
13.
Althoff, Michael
3.
M45
560
D
TUS Bengel
00:24:50
14.
14.
Kranz, Christoph
1.
M55
527
D
DJK Wißmannsdorf
00:25:06
15.
1.
Humm, Manuela
1.
W30
545
D
LT TuS Platten
00:25:17
16.
15.
Scherer, Oliver
2.
M20
515
D
Der TV bewegt
00:25:19
17.
16.
Otten, Arnold
1.
M70
559
D
LGV Gerolstein
00:26:13
18.
17.
Hower, Horst
3.
M50
546
D
LT TuS Platten
00:26:16
19.
2.
Kletke, Vera
1.
W45
552
D
TG Konz
00:26:28
20.
18.
Ullmann, Christian
3.
M40
134
D
Der TV bewegt
00:26:40
21.
19.
Portz, Kaspar
4.
M50
553
D
SV Bekond Run & Walk
00:27:06
22.
3.
Bruckmann, Andrea
1.
W20
531
D
TG Konz
00:27:08
23.
4.
Schmitz, Katja
2.
W30
517
D
Der TV bewegt
00:27:25
24.
5.
Hower, Claudia
2.
W45
547
D
LT TuS Platten
00:27:54
25.
6.
Thome, Gisela
1.
W40
537
D
Spiridon Hochwald
00:28:58
26.
20.
Hornetz, Stefan
4.
M40
548
D
Spiridon Hochwald
00:29:02
27.
21.
Jahnz, Klaus
1.
M60
557
D
LG Laacher See
00:29:55
28.
7.
Merz, Christina
2.
W20
532
D
Spiridon Hochwald
00:30:02
29.
22.
Mohnen, Arnold
2.
M60
516
D
Der TV bewegt
00:30:03
30.
8.
Mann, Irmgard
1.
W60
518
DEU
TV Bitburg
00:30:12
31.
9.
Wolff, Kerstin
3.
W20
529
D
00:30:49
32.
10.
Müller, Manuela
3.
W30
524
D
00:31:38
33.
23.
Monzel, Michael
2.
M35
523
D
00:31:38
34.
11.
Merz, Maria
1.
W50
536
D
Spiridon Hochwald
00:32:21
35.
12.
Franzen, Silvia
2.
W40
533
D
Spiridon Hochwald
00:32:21
36.
13.
Hornetz, Sabrina
3.
W40
534
D
Spiridon Hochwald
00:35:02
37.
14.
Jakobs, Simone
3.
W45
540
D
Spiridon Hochwald
00:35:03
38.
15.
Engel, Wiltrud
2.
W50
541
D
Spiridon Hochwald
00:35:04
39.
16.
Michels, Tanja
4.
W30
535
D
Spiridon Hochwald
00:35:38
40.
17.
Bohr, Birgit
3.
W50
539
D
Spiridon Hochwald
00:35:44
41.
24.
Spies, Hans Peter
3.
M60
549
D
Spiridon Hochwald
00:35:45
42.
25.
Mattes, Timo
3.
M30
512
D
00:36:38
43.
18.
Ries, Sonja
1.
W35
528
D
00:38:27