|
Place |
M/F. |
Nom |
Pl/cat |
Cat |
ADN |
Dossard |
Nation |
Club |
Temps |
|
|
|
|
1. |
1. |
Tharés, Jérôme Quétin, Hugo Ralet, Denis Trillet |
1. |
M-TEAM |
2011 |
511 |
BEL |
THArés |
03:49:36 |
|
|
|
|
2. |
1. |
Kiischtendaller sprintschleeken, Tom schmitz, Isabelle klein, Tim diederich |
1. |
X-TEAM |
2013 |
518 |
LUX |
|
04:05:23 |
|
|
|
|
3. |
2. |
Zesummenstuark, Ginter Christian, Mathias Luc, Zimmermann Pol |
2. |
M-TEAM |
2011 |
501 |
LUX |
ZesummenStuark |
04:05:50 |
|
|
|
|
4. |
3. |
Trinôme, Olivier Delait, Philippe Dubois, Laurent Bourguignon |
3. |
M-TEAM |
2011 |
512 |
BEL |
|
04:31:59 |
|
|
|
|
5. |
2. |
P.o.g. 2 la suite, Giorgio Ricciardelli, Pietro Monaco, Ophelie |
2. |
X-TEAM |
2013 |
516 |
LUX |
|
04:35:55 |
|
|
|
|
6. |
3. |
Cad, Hensel Jean, Bausch Claudine, Ramos Paulo |
3. |
X-TEAM |
2013 |
504 |
LUX |
CAD |
04:43:42 |
|
|
|
|
7. |
4. |
Cab 1, Lieners Sandra, Oswald Tom, Kohn Thierry |
4. |
X-TEAM |
2013 |
524 |
LUX |
CAB Luxemburg |
04:45:38 |
|
|
|
|
8. |
4. |
Mike & the mechanics, Chris Goebel, Mike Keilen, Ralph Tetzlaff |
4. |
M-TEAM |
2011 |
513 |
LUX |
|
04:50:16 |
|
|
|
|
9. |
5. |
Probst, Maurice Probst, Tom Pütz, Alcino Silva |
5. |
M-TEAM |
2011 |
527 |
LUX |
|
04:54:18 |
|
|
|
|
10. |
6. |
Sfb running team, Yves Faber, Mike Derneden, Andy Derneden |
6. |
M-TEAM |
2011 |
526 |
LUX |
SFB Running Team |
05:08:17 |
|
|
|
|
11. |
5. |
Cock trail team, Sonia Soares, Vincent Courot, Manu Matergia |
5. |
X-TEAM |
2013 |
517 |
LUX |
|
05:11:34 |
|
|
|
|
12. |
7. |
Nsl, Andrade Carlos, Nunes Henrique, Rocha Jose |
7. |
M-TEAM |
2011 |
515 |
POR |
NSL Stroossen |
05:15:31 |
|
|
|
|
13. |
1. |
Celtic rennmais, Flies Sandy, Reiser Monique, Koster Mieke |
1. |
W-TEAM |
2012 |
522 |
LUX |
Celtic Diekirch |
05:17:30 |
|
|
|
|
14. |
6. |
As good as it gets, Aender SCHROEDER, Romy MORANG, Sven LINCKELS |
6. |
X-TEAM |
2013 |
506 |
LUX |
|
05:19:01 |
|
|
|
|
15. |
7. |
Selbstläufer sv altenahr, Sabine Mauel, Peter Jeandree, Eric Kutzky |
7. |
X-TEAM |
2013 |
520 |
DEU |
Selbstläufer SV Altenahr |
05:43:43 |
|
|
|
|
16. |
8. |
Alpaka, Marc Thill, Patricia Faust, Cristophe Faust |
8. |
X-TEAM |
2013 |
503 |
LUX |
|
05:45:41 |
|
|
|
|
17. |
9. |
Lta, Christel Gottschalk, Tom Glod, Thomas ROB |
9. |
X-TEAM |
2013 |
502 |
LUX |
Lycee Technique Agricole |
05:48:30 |
|
|
|
|
18. |
2. |
Chanicste, Chantal Kremer, Schmitz Nicole, Procacci Stephanie |
2. |
W-TEAM |
2012 |
509 |
LUX |
|
05:48:36 |
|
|
|
|
19. |
8. |
Clk team 2, Marcio CARVELA, Etienne GUIRCHE, François THIRY |
8. |
M-TEAM |
2011 |
519 |
POR |
CLK Home |
05:53:37 |
|
|
|
|
20. |
9. |
Clk team 1, Ludovic THIERY, Luc ELSEN, Rui DA CONCEICAO |
9. |
M-TEAM |
2011 |
505 |
BEL |
CLK Home |
05:56:22 |
|
|
|
|
21. |
10. |
Glacis express, Filbig Marco, Schmitz Jeannot, Jaas Lee |
10. |
M-TEAM |
2011 |
521 |
LUX |
|
05:58:03 |
|
|
|
|
22. |
10. |
Two beauties and the beast, Sandra thein, claude faber, sonja closener |
10. |
X-TEAM |
2013 |
523 |
LUX |
|
06:01:27 |
|
|
|
|
23. |
11. |
Riesling renner 2, Mousel Jhemp, Gentili Steve, Schram Marc |
11. |
M-TEAM |
2011 |
507 |
LUX |
|
06:16:50 |
|
|
|
|
24. |
11. |
Riesling renner 1, Gloden Maryse, Sünnen Girry, Origer Guy |
11. |
X-TEAM |
2013 |
508 |
LUX |
|
06:16:51 |
|
|
|
|
25. |
3. |
Krounebierg, Kohl Margot, Schaal Sarah, Stempels Anntte |
3. |
W-TEAM |
2012 |
510 |
LUX |
|
06:20:53 |
|
|
|
|
26. |
12. |
Os loucos, Tania Ribeiro, Armando Da Costa, Michael Teixeira |
12. |
X-TEAM |
2013 |
525 |
POR |
|
07:12:37 |
|
|
|