Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Results: IRT-Park-Early Summer Special 2021
5 km Gesamt
IRT-Park-Early Summer Special 2021
Results
5 km Gesamt
switch Discipline:
5 km Gesamt
Allgemeine INFO
10 km Lauf 50 - 75 min
5 km Lauf unter 18:50 min
5 km Lauf 18:55 - 22 min
5 km Lauf 22:01 - 27:30 min
5 km Lauf 27:31 - 35 min
10 km Lauf unter 35 min
10 km Lauf 35:01 - 42 min
10 km Lauf 42:01 - 48 min
10 km Lauf 40-60 min
10 km Gesamt
5 km Gesamt
Begleitperson
--
Download complete list
back to overview
Place
M/F.
Name
Pl/Cl
Class
Startnumber
Nation
Club
Zeit
1.
1.
Fink, Leander
1.
M20
809
DEU
TV Alzey
00:15:37
2.
2.
Krämer, Nicolas
2.
M20
805
DEU
LG Vulkaneifel
00:15:44
3.
3.
Wirtz, Abraham
3.
M20
815
DEU
PST Trier
00:16:32
4.
4.
Gindorf, Damian
4.
M20
816
DEU
PST Trier
00:16:38
5.
5.
Schaack, Yves
1.
M30
804
LUX
Celtic Diekirch
00:16:38
6.
6.
Hörter, Christoph
1.
MU18
810
DEU
TUS Framersheim
00:17:00
7.
7.
Willars, Finn
2.
MU18
812
DEU
Tri-Team SV Gerolstein
00:17:28
8.
8.
Sjögren, Benjamin
5.
M20
817
DEU
PST Trier
00:17:31
9.
9.
Machwirth, Maurice
6.
M20
807
DEU
LG Idar-Oberstein
00:17:45
10.
10.
Troes, Sascha
7.
M20
801
DEU
00:17:48
11.
1.
Hahn, Susanne
1.
W40
803
DEU
Meckenheimer Sportverein
00:17:52
12.
11.
Hubertz, Hannes
3.
MU18
818
DEU
PST Trier
00:18:22
13.
12.
Bertram, Timo
1.
M45
811
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
00:18:27
14.
13.
Olk, Lars
1.
M35
808
DEU
Ausdauerteam.de /morbach
00:18:39
15.
2.
Schneider, Celine
1.
WU18
831
DEU
LAZ PUMA Rhein Sieg
00:18:42
16.
14.
Schneider, Norbert
1.
M50
806
DEU
Rhein-Berg Runners
00:18:49
17.
15.
Hahn, Michael
1.
MU14
825
DEU
Meckenheimer Sportverein
00:18:56
18.
16.
Teusch, Jonas
2.
MU14
823
GER
TuS Bengel 05
00:18:56
19.
17.
Gierenz, Tim
4.
MU18
835
DEU
Athletic-Team Wittlich
00:19:11
20.
3.
Rodenkirch, Anna
1.
W20
814
DEU
Meckenheimer Sportverein
00:19:21
21.
18.
Neumann, Andre
8.
M20
830
DEU
Grünewaldläufer SV Lüxem
00:19:26
22.
19.
Maurer, Timo
2.
M50
833
DEU
LTF Theeltal
00:19:47
23.
20.
Hauf, Aeneas Thor
1.
MU16
837
DEU
Post SV Trier
00:19:50
24.
21.
Ruth, Aaron
2.
MU16
832
DEU
VfR Baumholder
00:20:01
25.
22.
Kumarathas, Matusen
5.
MU18
838
DEU
PST Trier
00:20:49
26.
4.
Schöpfer, Karoline
1.
WU20
828
DEU
LAZ Birkenfeld
00:20:49
27.
5.
Müller, Lena
2.
W20
827
DEU
LLG Hunsrück
00:21:05
28.
6.
Schneider, Anne
1.
WU16
821
DEU
SSC Hanau Rodenbach
00:21:17
29.
7.
Bruckmann, Andrea
3.
W20
834
DEU
TG Konz
00:21:26
30.
23.
Müller, Felix
3.
MU14
839
DEU
LLG Hunsrück
00:21:28
31.
24.
Rahimi, Raheb
9.
M20
829
AFG
LG Laacher See
00:21:33
32.
8.
Meyers, Katharina
2.
WU20
826
DEU
Ski-Club Prüm
00:21:33
33.
9.
Lang, Jessica
4.
W20
840
DEU
LLG Hunsrück
00:21:53
34.
10.
Schmidt, Emma Regina
1.
WU14
849
DEU
TV Hermeskeil
00:21:55
35.
11.
Bopp, Bettina
1.
W55
856
DEU
LC Rehlingen
00:21:56
36.
25.
Huwer, Ritchie
4.
MU14
842
DEU
SE Orenhofen
00:22:30
37.
12.
Berens, Bernadette
2.
W40
844
DEU
LT Schweich
00:22:33
38.
26.
Mettlach, Peter
1.
M55
822
DEU
Lauftreff TuLux
00:22:40
39.
13.
Ehling, Christin
1.
W35
846
DEU
Lauftreff TuLux
00:22:41
40.
27.
Stach, Jean
10.
M20
860
DEU
SSV Trier
00:22:55
41.
14.
Engel, Giovanna
2.
WU14
824
LUX
Tri Post Kids
00:22:59
42.
28.
Schmidt, Emil Johann
5.
MU14
850
DEU
TV Hermeskeil
00:23:01
43.
15.
Eisenbrandt, Jana
1.
W30
847
DEU
LF Naheland Bad Kreuznach
00:23:03
44.
29.
Hörter, Bjarne
6.
MU14
855
DEU
TUS Framersheim
00:23:11
45.
16.
Merrem, Klara
2.
WU16
851
DEU
Athletic-Team Wittlich
00:23:36
46.
17.
Gouverneur, Helena
3.
WU14
848
DEU
TV Hermeskeil
00:23:49
47.
18.
Winkler, Hanna
3.
WU16
857
DEU
PSV Wengerohr
00:24:34
48.
30.
Schmidt, Michael Bernward
2.
M45
865
DEU
TV Hermeskeil
00:25:09
49.
19.
Welker, Gabriele
2.
W55
869
DEU
LC Rehlingen
00:25:12
50.
31.
Markelov, Andrei
3.
M45
859
RUS
00:25:43
51.
32.
Zirbes, Thorsten
2.
M35
871
DEU
00:26:09
52.
20.
Budde, Christine
2.
W35
858
DEU
00:26:28
53.
21.
Engel, Eva
4.
WU14
845
DEU
PSV Wengerohr
00:26:54
54.
22.
Klein, Laura
5.
W20
874
DEU
00:26:59
55.
33.
Engel, Wolfgang
4.
M45
843
DEU
Lauffreunde Badem
00:27:25
56.
34.
Jung, Ralf
5.
M45
854
DEU
00:28:13
57.
23.
Mann, Irmgard
1.
W70
866
DEU
PST Trier
00:28:22
58.
24.
Schmitt, Samira
3.
WU20
863
DEU
00:28:42
59.
25.
Schmidt, Annika Dorte
1.
W45
864
DEU
TV Hermeskeil
00:28:46
60.
35.
Jung, Robin
3.
MU16
867
DEU
00:28:49
61.
26.
Groeger, Marie
4.
WU16
853
DEU
00:29:39
62.
36.
Theißen, Paul
1.
M70
861
DEU
SC Kall
00:30:16
63.
37.
Schinnerer, Alfred
1.
M80
868
DEU
LAZ Birkenfeld
00:30:16
64.
38.
Thiex, Albert
2.
M70
862
DEU
LG Pronsfeld-Lünebach
00:33:42
65.
39.
Metzelder, Hans
2.
M80
870
DEU
SG Neuhäusel
00:35:49