Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Results: 5. Leopard UTML Ultratrail du Müllerthal 2021
Ultra-Trail
5. Leopard UTML Ultratrail du Müllerthal 2021
Results
Ultra-Trail
switch Discipline:
Ultra-Trail
Ultra-Trail
Long-Trail
Trail
Kids Adventure Run I - 2015-2017
Kids Adventure Run II - 2011-2014
Shorty-Trail
Ultra-Trail Time-Limit 21:30:00
Läufer die storniert haben
Download complete list
further result to download
Trail_SPLIT.pdf
Ultra-Trail_SPLIT.pdf
Shorty-Trail_SPLIT.pdf
Long-Trail_SPLIT.pdf
back to overview
Place
M/F.
Name
Pl/Cl
Class
Startnumber
Nation
Club
Zeit
1.
1.
Schneider, Pitt
1.
M
42
LUX
CA Fola
12:12:26
2.
2.
Van Cauteren, Vincent
2.
M
36
BEL
12:19:31
3.
3.
Suselj, Boris
3.
M
39
SVN
12:46:43
4.
1.
Xhaferaj, Shefi
1.
W
51
LUX
Rock The Mountains
13:05:47
5.
4.
Nicolaij, Christophe
4.
M
25
BEL
13:29:51
6.
5.
Leyn, Donavan
5.
M
44
BEL
14:43:08
7.
6.
THOOFT, Willem
6.
M
52
BEL
15:14:29
8.
7.
Tholen, Jürgen
7.
M
40
DEU
15:21:24
9.
8.
Franz, Torsten
8.
M
58
DEU
TuS-Laubach/HuBuT
15:21:24
10.
9.
Friedt, Tim
9.
M
26
DEU
SOONWALD-KEILER
15:40:10
11.
10.
VIDAL, MARC
10.
M
107
FRA
15:44:10
12.
11.
Declercq, Steven
11.
M
37
BEL
16:14:36
13.
12.
Bjarnason, David
12.
M
45
ISL
Sportvörur
16:45:48
14.
13.
Nuno, Pereira
13.
M
100
LUX
16:48:48
15.
14.
Eulaerts, Kevin
14.
M
69
BEL
Seroto
16:59:14
16.
15.
Ledig, Sebastien
15.
M
34
FRA
17:08:33
17.
2.
Roman, Dina
2.
W
56
BEL
Seroto
17:14:36
18.
16.
Goris, Rik
16.
M
57
BEL
Seroto
17:14:37
19.
17.
Labbe, Nicolas
17.
M
35
FRA
17:39:35
20.
18.
Houot, Romain
18.
M
60
FRA
RBUAP Differdingen
17:41:34
21.
19.
Wagner, Claude
19.
M
1
LUX
17:53:55
22.
20.
Hermes, Paul
20.
M
2
LUX
17:53:55
23.
21.
Raes, Michiel
21.
M
38
NLD
17:56:03
24.
22.
Dupont, Patrick
22.
M
59
BEL
17:56:03
25.
23.
Jeitz, Olivier
23.
M
53
LUX
RBUAP
18:07:26
26.
24.
Van der stel, Barry
24.
M
17
NLD
18:10:02
27.
25.
Mutlu, Hasret
25.
M
13
DEU
18:15:07
28.
3.
Kaliner, Silke
3.
W
21
DEU
18:16:44
29.
26.
Requena Maats, José Vicente
26.
M
116
NED
Loopgroep Aart stigter
18:56:35
30.
27.
Werlein, Eric
27.
M
22
DEU
Trail Crew Trier
18:58:38
31.
4.
Pabst, Anika
4.
W
108
DEU
19:00:15
32.
28.
Bastuck, Jörg
28.
M
3
DEU
LSG Schmelz-Hüttersdorf
19:03:17
33.
5.
Worré, Pascale
5.
W
33
LUX
CAE Grevenmacher
19:04:50
34.
29.
PAREL, Dominique
29.
M
118
FRA
ROMANAMPY POUR MADAGASCAR
20:04:38
35.
30.
Carron, Tom
30.
M
103
BEL
20:27:06
36.
31.
Kech, Michael
31.
M
101
BEL
TAF
20:32:20
37.
32.
Mazzaglia, Pietro
32.
M
121
BEL
20:32:20
38.
33.
Peterzelka, Nils
33.
M
115
DEU
Aegean Pathfinders
20:46:36
39.
6.
Marysse, Veronique
6.
W
104
BEL
21:02:56
40.
7.
Welfring, Annick
7.
W
98
LUX
21:24:54
41.
34.
JESSA, Johan
34.
M
114
BEL
21:26:17
42.
35.
COLLINET, Marc
35.
M
120
BEL
C.M. SAIVE
21:34:09