Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
Results: 36. Sylvester-Laf Rambrouch 2019
1,8 km Kanner-Laf 11-14 ans
36. Sylvester-Laf Rambrouch 2019
Results
1,8 km Kanner-Laf 11-14 ans
switch Discipline:
1,8 km Kanner-Laf 11-14 ans
900m Kanner-Laf 9-10 ans
900m Kanner-Laf sans Chrono
1,8 km Kanner-Laf 11-14 ans
10km Sylvesterlaf
Download complete list
further result to download
10 km Split.pdf
back to overview
Place
M/F.
Name
Pl/Cl
Class
Startnumber
Nation
Club
Zeit
1.
1.
Joly, Lennart
1.
M13
649
LUX
Celtic Diekirch
00:06:01
2.
2.
Pechon, Damien
1.
M11
647
BEL
celtic diekirch
00:06:32
3.
3.
Ley, Jamie
2.
M11
721
LUX
00:06:33
4.
4.
Van berkum, Scott
3.
M11
706
LUX
Celtic Diekirch
00:06:35
5.
5.
Stoffel, Poli
2.
M13
744
LUX
Cadudelange
00:06:53
6.
6.
Gelinotte, Camille
4.
M11
735
FRA
AC DAMPICOURT
00:06:54
7.
7.
Max, Faber
3.
M13
710
LUX
SC Ell
00:07:06
8.
8.
Joly, Till
5.
M11
648
BEL
00:07:08
9.
1.
Kops, Lou
1.
W13
644
00:07:11
10.
9.
Reding, Gene
4.
M13
708
LUX
US Rambrouch
00:07:15
11.
10.
Fernandes, Rodrigo
6.
M11
699
LUX
00:07:17
12.
11.
Mensah, Noé
7.
M11
722
LUX
US Rambrouch
00:07:18
13.
12.
Hemmer, Fynn
8.
M11
737
LUX
E.J.Atertdaul
00:07:20
14.
13.
Hilger, Alex
9.
M11
738
LUX
Capa Ettelbruck
00:07:35
15.
2.
Schweitzer, Lena
1.
W11
742
LUX
CA Dudelange
00:07:37
16.
14.
Winandy, Tim
10.
M11
714
LUX
Entente Grevels
00:07:39
17.
15.
Reding, Ben
11.
M11
727
LUX
E.J.Atertdaul
00:07:40
18.
16.
Weiler, Théid
12.
M11
746
LUX
Capa Ettelbruck
00:07:46
19.
3.
Weis, Eve
2.
W11
645
LUX
Celtic Diekirch
00:07:52
20.
17.
Wietor, Pol
13.
M11
750
LUX
US Rambrouch
00:07:53
21.
18.
Weis, Leo
14.
M11
748
LUX
E.J.Atertdaul
00:07:56
22.
19.
De Kroon, Jo
15.
M11
720
LUX
FC 72 Erpeldange
00:07:57
23.
20.
Faber, Len
16.
M11
733
LUX
E.J.Atertdaul
00:08:04
24.
21.
Peporte, Jay
17.
M11
726
LUX
US Rambrouch
00:08:04
25.
22.
Kemmer, Mathis
18.
M11
739
LUX
E.J.Atertdaul
00:08:07
26.
23.
Faramelli, Mex
19.
M11
713
LUX
FC Grevels
00:08:09
27.
24.
FERBER, Foos
20.
M11
734
LUX
F.C. excelsior Grevels
00:08:12
28.
4.
Matgen, Charleen
3.
W11
646
LUX
Celtic Diekirch
00:08:14
29.
5.
Schiltz, Lena
4.
W11
730
LUX
E.J.Atertdaul
00:08:18
30.
25.
Conrad, Mika
5.
M13
709
LUX
FC Excelsior Grevels
00:08:20
31.
26.
Correia, Rodrigo
21.
M11
719
LUX
E.J.Atertdaul
00:08:20
32.
27.
Schreiber, Mett
22.
M11
741
LUX
E.J.Atertdaul
00:08:21
33.
6.
Legge, Imogen
5.
W11
740
LUX
00:08:27
34.
28.
Weis, Len
6.
M13
711
LUX
00:08:29
35.
7.
Weiler, Anne
6.
W11
747
LUX
Capa Ettelbruck
00:08:43
36.
29.
Biriukov, Danylo
23.
M11
718
UKR
E.J.Atertdaul
00:08:54
37.
30.
Schaus, Lenny
7.
M13
701
LUX
00:08:54
38.
31.
Douan, Emmanuel
24.
M11
731
LUX
US Rambrouch
00:09:01
39.
32.
Wietor, Philippe
25.
M11
749
LUX
US Rambrouch
00:09:04
40.
33.
Padiou, Aymeric
26.
M11
725
FRA
00:09:07
41.
34.
Croat, Luca
8.
M13
650
LUX
Club Perle
00:09:19
42.
35.
Weis, Sam
9.
M13
712
LUX
00:09:29
43.
8.
BILLA, Jenna
2.
W13
717
LUX
00:09:30
44.
9.
Meyer, Mathilda
7.
W11
723
DEU
Michendorfer Wadenbeißer
00:10:11
45.
36.
Dulac, Killyan
27.
M11
732
LUX
US Rambrouch
00:10:14
46.
37.
Risch, Richy
28.
M11
728
LUX
FC Grevels
00:10:18
47.
38.
De campos, Joao
29.
M11
707
LUX
US Rambrouch
00:10:22
48.
39.
Ferber, Mil
30.
M11
705
LUX
FC Excelsior Grevels
00:10:35
49.
10.
Meyer, Carlotta
3.
W13
724
DEU
Michendorfer Wadenbeißer
00:10:43
50.
40.
Luis, Manuel
31.
M11
696
PRT
00:11:12
51.
41.
WÜrtz, Kyllian
32.
M11
703
LUX
US Rambrouch
00:11:31
52.
11.
Cardoso Lopes, Sofia
4.
W13
643
PRT
00:11:32
53.
42.
Shkrijelj, Enes
33.
M11
743
LUX
US Rambrouch
00:11:49
54.
43.
Cardoso, Cristiano
10.
M13
704
LUX
US Rambrouch
00:11:59
55.
44.
WÜrtz, Dorian
34.
M11
702
LUX
US Rambrouch
00:14:49