Toggle navigation
Menu
Events
Results
Contact
Your Registration
0
Login
Login
EN
DE - deutsch
EN - english
FR - français
15. Zeller Raiffeisenbank Adventslauf 2018
list of participants
15. Zeller Raiffeisenbank Adventslauf 2018
list of participants
5-km-Hauptlauf der „Raser“
switch Discipline (5-km-Hauptlauf der „Raser“)
Kinderlauf 200m
Kinderlauf U12/U10
Jugend U14/U16
5-km-Hauptlauf der „Raser“
5-km-Hauptlauf der „Genießer“
Staffellauf
to the registration
Download complete list
All participants of the discipline:
5-km-Hauptlauf der „Raser“
Lastname
Firstname
M/F
Startnumber
Nation
Club
Holl
Jürgen
122
DEU
Spvgg Heinriet
Kunz
Jörg
123
DEU
Schiltz
Gilbert
124
LUX
CAE Grevenmacher
Müller
Martin
110
DEU
LG Meulenwald Föhren
Stadtfeld
Christian
125
DEU
TSV Bullay-Alf
Tullius
Markus
126
DEU
Apartments am Moselufer
Krämer
Nicolas
118
DEU
LG Vulkaneifel
Kolberg
Majtie
121
GER
LG Kreis Ahrweiler
Holste
Lutz
108
GER
LG Dorsten
Jaschke
Simon
127
GER
LG Dorsten
Jahnert
Christoph
128
GER
LG Dorsten
Sieben
Christian
129
DEU
Team Mittelmosel Triathlon
Clasen
Sebastian
130
DEU
Team Mittelmosel Triathlon
Siebenborn
Martin
107
DEU
Hamburg Running
Pulvermacher
Viola
120
DEU
LG Laacher See
Servaty
Stephan
131
DEU
Feuerwehrsportgruppe Bremm
Simon
Patrick
132
GER
LG Dorsten
Olk
Winfried
133
DEU
Silvesterlauf Trier e.V.
Bauer
Michelle
119
DEU
LT Schweich
Müller
Marco
102
DEU
LC Euskirchen
Ulmer
Ralf
134
DEU
LC Euskirchen
Martens
Vera
113
DEU
TV Waldstraße Wiesbaden
Krämer
Dietmar
135
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
Bertram
Dirk
136
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
Bertram
Timo
137
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
Schmitt
Markus
138
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
Laumers
Marco
139
DEU
SC Bleialf
Thelen
Jörg
140
DEU
LG Pronsfeld-Lünebach
Laumers
Michael
141
DEU
SC Bleialf
Rötsch
Christian
115
DEU
LLG Hunsrück
Vernikov
Wiktor
142
DEU
Ski-Keller Kaulard & Schroiff
Vernikov
Sonja
103
DEU
Ski-Keller Kaulard & Schroiff
Vernikov
Johni
143
DEU
Ski-Keller Kaulard & Schroiff
Michiels
Yannick
100
BEL
Comes
Michael
144
DEU
TuS Bengel 05
Krämer
Jana
116
GER
LG Maifeld-Pellenz
Iking
Niklas
145
GER
LG Maifeld-Pellenz
Schmitz
Nora
101
DEU
LC Euskirchen
Schenk
Dr. karin
117
DEU
TV Waldstraße Wiesbaden
Schmitz
Astrid
146
DEU
Tus Schleiden
Nospes
Peter
147
DEU
LG Meulenwald Föhren
Sondermann
Marc
148
DEU
Team Active BKS
Klein
Christoph
149
DEU
Team Active BKS
Quint
Simon
150
DEU
Wittlicher TV
Schwarz
Carsten
151
DEU
SG Poseidon Eppelheim
Schräder
Björn
152
DEU
ohne Verein
Caspar
Markus
153
DEU
Hunsrück Marathon ev
Putz
Erik
154
DEU
LG Rhein-Wied
Zenzen
Stefan
155
DEU
Volz
Erwin
156
DEU
PSV Wengerohr
Taplan
Janek
109
DEU
LC Bingen
Haumann
Hendrik
157
LUX
TG Konz
Koch
Thomas
111
DEU
Ausdauerteam.de Morbach
Penner
Vadim
158
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
Von wirth
Dominik
159
DEU
TG Konz
Scherer
Johannes
160
DEU
Team Mittelmosel Triathlon
Gundlach
Jan
161
DEU
LG HSC Gamlen-RSC Untermosel
Nolles
Alwin
162
DEU
LG Meulenwald Föhren
Paulus
Walter
163
DEU
TV Hermeskeil
Hein
Jürgen
164
DEU
PST Trier
Wirtz
Abraham
112
DEU
PST Trier
Fischer
Jonas
165
DEU
PST Trier
Hein
Johannes
166
DEU
PST Trier
Nimaan
Abdi
167
DEU
PST Trier
Ewen
Oli
104
DEU
PST Trier
Gindorf
Damian
168
DEU
PST Trier
Ercan
Abdullah
169
DEU
PST Trier
Werhan
Dominik
105
DEU
PST Trier
Koster
Andreas
114
DEU
PST Trier
Nies
Thomas
170
DEU
PST Trier
Gäb
Annika
171
DEU
PST Trier
Elisa
Lehnert
172
DEU
PST Trier
Dörrenberg
Finn
173
DEU
SV Fortuna Ulmen
Van straelen
Torben
174
DEU
SV 1919 Sonsbeck e.V.
Beus
Armin gero
175
DEU
SV 1919 Sonsbeck e.V.
Hochstrate
Jonas
176
DEU
SV 1919 Sonsbeck e.V.
Bierbrauer
Rebecca
177
DEU
Silvesterlauf Trier e.V.
Gerth
Jan
178
DEU
Silvesterlauf Trier e.V.
Horn
Jonas
179
DEU
Silvesterlauf Trier e.V.
Rahimi
Raheb
180
AFG
LG Laacher See
Balles
Josi
181
GER
TV Cochem
Krebs
Alexander
182
DEU
TCEC Mainz
Pütz
Yannick
106
DEU
LG Rhein-Wied
Rech
Sabine
DEU
vegan-activity.de
Reuter
Tom
BEL
LG Vulkaneifel
Scheidtweiler
Rolf
DEU
LC Euskirchen
Mey
Markus
DEU
PETERS SPORTTEAM
Reuter
Tom
416
BEL
LGV VULKANEIFEL
Andrzej
Rogiewicz
401
POL
PACKMAN TEAM POLAND
Rech
Sabine
190
DEU
vegan-activity.de
Mey
Markus
191
DEU
PETERS SPORTTEAM
Holl
Jürgen
192
DEU
Spvgg Heinriet
Hein
Jürgen
189
DEU
PST Trier
Völker
Paul
188
DEU
SuS Stadtlohn Triathlon
Hein
Johannes
185
DEU
PST Trier
Vandeputte
Eddy
186
BEL
ac malmedy
Scheidtweiler
Rolf
187
DEU
LC Euskirchen